Хоукс изравниха серията срещу 76ърс след драма у дома и страхотна игра на Тре Йънг

Атланта Хоукс изравни серията срещу Филаделфия 76ърс след драматична победа у дома със 103:100. "Ястребите" изоставаха с 18 точки две минути преди почивката, но с много силна игра на младите си звезди Тре Йънг и Джон Колинс успяха да осъществят обрат в самия край на двубоя, за да изравнят резултата на 2:2 победи.

Йънг завърши срещата с 25 точки и рекордните в кариерата 18 асистенции, с което стана най-младият играч в историята на НБА с толкова на брой асистенции в плейофен мач.

Още 22 точки добави сърбинът Богдан Богданович, а с Колинс приключи с 14 точки. Той обаче имаше ключови прояви в защита, като бе с основна заслуга за това лидерът на гостите от Филаделфия Джоел Ембийд да не вкара нито един кош от игра през второто полувреме.

Ембийд можеше да донесе победата на Сиксърс 8 секунди преди края, но стрелбата му под самия кош се оказа неточна. Ембийд, който играе с разкъсан менискус в лявото коляно, завърши мача със 17 точки и 21 борби.

17 точки вкара и Сет Къри, а най-резултатен за Филаделфия с 20 точки бе Тобайъс Харис. Бен Симънс пък остана на една асистенция от "трипъл-дабъл" с 11 точки, 12 борби и 9 асистенции.

Петият мач от серията е в нощта на сряда срещу четвъртък във Филаделфия.