Пол Джордж и Кауай Ленард се развихриха за втора поредна победа на Клипърс над Юта

Звездите на Лос Анджелис Клипърс Пол Джордж и Кауай Ленард вкараха по 31 точки за победата със 118:104 над Юта Джаз в мач номер 4 от полуфиналите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация.

По този начин "ножиците" записаха втори пореден успех над първенеца от редовния сезон и изравниха серията на 2:2 победи. Мач номер 5 ще се играе в Солт Лейк Сити в нощта на сряда срещу четвъртък.

В "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис домакините взеха огромна преднина още през първото полувреме, което им позволи да контролират спокойно развоя на срещата. Първата чевърт приключи при 30:13 в тяхна полза, а в средата на втората четвърт разликата достигна до 29 точки.

Юта опита да върне интригата в срещата през второто полувреме, но "джазмените" така и не успяха да стопят разликата до по-малко от 10 точки.

Освен Джордж и Ленард, много силен мач за победителите направи и Маркъс Морис-старши, който вкара 24 точки.

В отсъствието на Майк Конли за Юта с 37 точки завърши Донован Мичъл. Австралиецът Джо Ингълс вкара още 19 точки, а с 18 остана хърватинът Боян Богданович.