Бразилия продължава без грешка в квалификациите (видео)

Бразилия успя да запише трудна, но ценна победа с 2:0 над Еквадор в срещата между двата тима от квалификациите за световно първенство. Домакините в Порто Алегре трябваше доста да се потрудят, за да пречупят съпротивата на опасния си съперник, но все пак записаха ценни три точки след голове на Ричарлисон в 65-ата и Неймар в 94-ата минута и продължават победния си ход в зона “Южна Америка” с 5 победи от 5 мача. В игра за гостите като смяна пък се появи нападателят на ЦСКА-София Жорди Кайседо, който замени Енер Валенсия в 76-ата минута.

Бразилия имаше инициативата и през първата част стигна до няколко добри голови възможности. Удари на Габигол и Неймар бяха спасени от вратаря, а освен това и попадение на първия не бе зачетено заради засада.

През втората част кариоките продължиха да търсят попадението и то падна в 65-ата минута. Тогава Неймар пусна извеждащ пас за Ричарлисон в наказателното поле, а той с удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:0.

Последваха още няколко възможности за домакините, които не се възползваха от тях, за да се стигне до 86-ата минута, когато Габриел Жезус нахлу в пеналта и бе препънат. Първоначално съдията не даде дузпа, но след това прегледа положението с ВАР и промени решението си, като посочи бялата точка. Неймар изпълни наказателния удар, но вратарятАлексанръд Домингес спаси. Реферът обаре прецени, че ударът трябва да се пребие и при втория опит Неймар бе точен, оформяйки крайното 2:0.

Така Бразилия събра актив от 15 точки и се откъсна на върха в класирането, като вече има 4 повече от втория Аржентина. Еквадор пък заема 3-ата позиция с 9 точки до момента.