България с четвърта загуба в Лигата на нациите 🇧🇬 🏐 🇨🇦

Националният отбор на България допусна четвърта загуба в турнира в Лигата на нациите в Римини. Възпитаниците на Силвано Пранди паднаха от Канада с 0:3 (26:28, 23:25, 16:25) в мач от 5-ия кръг.

Силвано Пранди изненадващо заложи в стартовия състав на младия Светослав Иванов, вместо на Мартин Атанасов, а като титуляри започнаха отново Георги Сеганов и Цветан Соколов.

В първите две части българските волейболисти водеха на моменти с 4-5 точки, но в края на геймовете канадските играчи успяваха да стигнат до спечелване. В третия гейм волейболистите на Глен Хоуг взеха инициативата още в самота начало и не го изпуснаха до края, като на моменти водеха и с 9 точки преднина.

Така България остава с актив от 5 точки (1 победа, 4 загуби).

Утре (5 юни) България среща Иран в 20:30 часа., а Канада се изправя срещу Италия в 22:00 часа.

Българските волейболисти бързо поведоха с 3:0 в началото на двубоя. Ас на Цветан Соколов изведе България напред с 5 точки пир първото техническо прекъсване - 8:3. "Кленовите листа" успяха да изравнят резултата при 10:10 след пайп на Никълъс Хоуг. Канада поведе с 12:11 след единична блокада на Артур Шварц срещу атака на Николай Къртев. Артур Шварц атакува в мрежата и България поведе с 13:12. Българските волейболисти поведоха с 16:15 при второто техническо прекъсване. Аспарух Аспарухов атакува мощно по правата от зона 4 и България поведе с 19:17. Глен Хоуг взе прекъсване за Канада. "Кленовите листа" успяха да изравнят при 19:19. Силвано Пранди взе прекъсване. Цветан Соколов изведе България напред с мощна атака от зона 4 - 20:19. Тройна българска блокада спря атака на Никълъс Хоуг - 21:21. Цветан Соколов атакува по блокадата от зона 2 и 22:21. Никълъс Хоуг изравни резултата при 23:23. Цветан Соколов атакува мощно от зона 2 и изведе България до геймбол при 24:23. Джон Гордън Перин изравни с атака от зона 4 - 24:24. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 и 25:24. Артур Шварц изравни до 25:25 с атака през центъра. Цветан Соколов атакува с голяма сила от зона 2 за 26:25. Канадска блокада спря атака на Цветан Соколов - 26:26. Никълъс Хоуг изведе Канада до първи геймбол в първата част с 27:26. Ас на Джон Гордън Перин и 28:26 за Канада в първата част.

България поведе с 4:3 в началото на втората част. Цветан Соколов направи 5:4 за България с мощна атака от зона 2. Националите взеха аванс от 1 точка при първото техническо прекъсване - 8:7. Цветан Соколов отигра технично в атака за 10:9. Атака на Николай Къртев даде преднина от 13:9 за България. Глен Хоуг взе прекъсване за Канада. Шарън Върнан-Еванс атакува в аут и България поведе със 17:13. Мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 и 19:17. Двоен блок спря атака на Николай Къртев, но канадската блокада докосна мрежата и 20:18. Технична атака на Цветан Соколов от зона 4 - 21:19. При 20:21 Силвано Пранди взе прекъсване за България. Шарън Върнан-Еванс пусна топката в полето на България - 21:21. Николай Къртев атакува остро през центъра за 22:21. Денис Карягин се появи в игра за България. Двоен блок спря атака на Цветан Соколов - 22:23. Силвано Пранди взе второто си прекъсване за България. Троен блок спря атака на Светослав Иванов и Канада спечели и втората част с 25:23.

29 България 🇧🇬 - 🇨🇦 Канада  🏐

Канада поведе с 3:2 в началото на третата част с ас на Артур Шварц. Ас на Цветан Соколов и България поведе с 5:4. Два поредни аса на Никълъс Хоуг дадоха 3 точки аванс на Канада при първото техническо прекъсване - 8:5. Трети пореден ас на Никълас Хоуг - 9:5. Цветан Соколов сгреши и 5:10. Шарън Върнан-Еванс спря с блокада атака на Цветан Соколов - 14:8. Цветан Соколов отигра успешно следващото разиграване - 9:14. Канадците поведоха със 7 точки при второто техническо прекъсване 16:9. Успешна атака на Джон Гордън Перин и 17:9 за "кленовите листа". Ас на Артур Шварц направи резултата 18:9. Цветан Соколов атакува по блокадата за 10:18. Денис Карягин би начален удар в аут и Канада поведе с 9 точки 22:13. Георги Петров върна една точка при 14:22. Цветан Соколов атакува в аут и Канада спечели третата част с 25:16.

Цветан Соколов заби 23 точки (2 аса, 1 блок), а Аспарух Аспарухов и Светослав Иванов добавиха по 7 точки.

За Канада най-резултатен стана Никълас Хоуг с 16 точки, а Артур Шварц добави 14 точки.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 0:3 (26:28, 23:25, 16:25)
БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов 2, Цветан Соколов 23, Аспарух Аспарухов 7, Светослав Иванов 5, Николай Къртев 6, Стефан Чавдаров 3 - Владислав Иванов-либеро (Николай Колев, Георги Петров 1, Денис Карягин)
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ
КАНАДА: Тейлър Сандърс, Шарън Върнан-Еванс 12, Никълъс Хоуг 16, Джон Гордън Перин 11, Артур Шварц 14, Дейниъл Дженсън Вандорн 5 - Блейър Бан-либеро (Брет Уолш, Стивън Маршал)
Старши треньор: ГЛЕН ХОУГ.