Невероятен Букър елиминира шампиона Лейкърс, Леброн за пръв път отпада в първия кръг на плейофите

Отборът на Финикс Сънс победи със 113:100 Лос Анджелис Лейкърс в мач номер 6 от първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. По този начин "слънцата" спечелиха серията с 4:2 победи и детронираха действащия шампион.

В "Стейпълс Сентър" в Лос Анджелис невероятен мач за гостите направи гардът Девин Букър, който вкара 47 точки. Букър имаше 22 още в първата четвърт, 33 до полувремето и 43 след третата четвърт, като заърши мача с още 11 борби и вкара при 8 от 10-те си опита от зоната за три точки.

Интрига в мача на практика нямаше, тъй като Лейкърс не поведе в резултата в нито един момент, а още в началото на втората четвърт Финикс водеше с 29 точки разлика.

След почивката "езерняците" опитаха отчаян щурм, но така и не успяха да се доближат на по-малко от 10 точки разлика от съперника си.

Джей Краудър добави още 18 точки за успеха на Финикс, а Микал Бриджес и Камерън Джонсън завършиха с по 10 точки. Ветеранът Крис Пол вкара 8 точки, но направи цели 12 асистенции.

За тима на Лейкърс 29 точки вкара ЛеБрон Джеймс, с 20 остана Денис Шрьодер, а 19 прибави Кентейвиъс Колдуел-Поуп. Антъни Дейвис, който въпреки контузията си в слабините бе включен в стартовия съста на домакините, не издържа и напусна игра след само 5 минути игра и нито една точка и шампионите така и не намериха отговор за силното представяне на съперника си.

За ЛеБрон Джеймс, който вече 18 години играе в НБА, това е първо отпадане в първия кръг на плейофите изобщо.

В следващия кръг на плейофите Финикс ще играе с отбора на Денвър Нъгетс, който тази нощ също преодоля първото стъпало на елиминациите. Това стана след победа над Портланд Трейл Блейзърс като гост със 126:115. По този начин "златните буци" взеха серията с 4:2 успеха.