Pramac Ducati запазва пилотите си и за 2022 година

Отборът на Pramac Ducati обяви, че ще запази Йоан Зарко и Хорхе Мартин като свои пилоти и през сезон 2022 в MotoGP.

Двамата се присъединиха към сателитния отбор на Ducati в началото на настоящата кампания, като за Зарко тя е под номер пет в кралския клас, докато за Мартин това е дебютен сезон в MotoGP.

До момента обаче, испанецът взе участие само в първите два старта за сезона в Катар където записа един полпозишън и подиум в Гран При на Доха. Той обаче се контузи по време на тренировките преди Гран При на Португалия и така пропусна следващите четири надпревари. Мартин ще се завърне на стартовата решетка по време на Гран При на Каталуния тази седмица. В неговото отсъствие, вторият мотор на Pramac Ducati бе управляван от Тито Рабат в Испания и Франция и Микеле Пиро в Италия миналата седмица.

Зарко от своя страна прави солиден първи сезон с Pramac Ducati, като в първите шест старта той има записани три подиума, като и трите пъти той финишира втори. Французинът дори бе водач в генералното класиране след първите два кръга за сезона, а в момента заема второто място в 81 точки и пасив от 24 спрямо своя сънародник Фабио Куартараро.

Снимки: Gettyimages