Дан Битон и Макаби (ТА) спечелиха Купата на Израел

Макаби (Тел Авив) спечели Купата на Израел, след като във финала победи с 2:1 след продължения градския си съперник Апоел (Тел Авив). Скъпоценния гол за успеха отбеляза Луис Ернандес в 96-ата минута. Като резерва за Макаби се появи преотстъпеният от Лудогорец халф Дан Битон

В началото на сезона "жълтите" спечелиха Суперкупата и Купата на Лигата, а в първенството до последно водиха битка за златните медали с Макаби (Хайфа), но останаха на второ място.

Финалът се игра на стадион "Блумфийлд" в израелската столица. Ветеранът Итай Шехтер пропусна да даде преднина на Макаби, а в 31-ата минута Омри Алтман се оказа непокрит в наказателното поле и зарадва феновете на Апоел. Изравняването дойде в 73-ата минута с точен изстрел на Йонатан Коен. В края на редовното време Дан Битон претендираше за дузпа, но такава не беше отсъдена.

Битон допринесе за обрата с центриране в 96-ата минута, след което топката беше отклонена от Матан Балтакса към Луис Ернандес и испанецът е разписа отблизо, като не остави шанс на бившия страж на Ботев (Пловдив) Ернестас Шеткус. В 117-ата минута гол на Шен Айзен от Апоел беше отменен заради нарушение, а халфът реагира гневно и получи червен картон.