Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шумен 2007 безпощаден в края на първенството

Шумен 2007 завърши първенството в Североизточна Трета лига с безпощадна победа от 9:1 срещу Спортист 2011 (Генерал Тошево). Двубоят се игра на градския стадион „П.Волов“ и бе от последния ХХХ кръг. Момчетата на треньора Александър Димов доминираха през целия мач, като през първата част реализираха 6 гола във вратата на Георги Георгиев. Младата надежда на шуменци Алекс Наков пръв превзе вратата на гостите. След това Едис Ибрахим се отчете с хеттрик. В 35-та мин. Христо Станчев и в 40-та мин. Юлиян Загоров оформиха резултата 6:0 в края на първата част.

През второто полувреме в игра заиграха доста юноши, които също показаха футболни умения. Гостите от Генерал Тошево чрез Росен Николов реализираха единственото си попадение в мача – 6:1. След това „младоците“ на домакините се развихриха и чрез Димитър Игнатовски (2) и Радослав Ковачев оформиха крайното 9:1. Въпреки разгромната си победа Шумен 2007 остава на осмо място в крайното класиране след изиграните срещи от кръга. Отборът събра 50 точки след 16 победи, два равенства и десет загуби.