Янис и Милуоки "изметоха" Маями от плейофите на НБА

Милуоки Бъкс е първият отбор, който прескача четвъртфиналната фаза в плейофите на НБА. Отборът на Майк Бъдънхолзър взе неочаквано лесен реванш от Маями Хийт и след победа със 120:103 в мач №4 продължава напред към полуфиналите в Източната конференция чрез успех с 4-0 победи.

“Горещите” не успяха да покажат абсолютно нищо в плейофите тази година и отпаднаха безславно, след като през миналия сезон достигнаха до Финалите, загубени от ЛА Лейкърс с 2-4 победи. По пътя към големия си успех през миналия сезон Маями елиминира именно Милуоки, като на полуфиналите отборът на Ерик Сполстра победи “елените” с 4-1 победи.

Иначе, Бъкс продължават уверено към полуфиналите, където ще се изправят срещу победителя от серията между Бруклин Нетс и Бостън Селтикс.

Маями започна много по-уверено в срещата и само след 8 минути игра вече имаше двуцифрен аванс след тройка на Тайлър Хиро за 22:12. “Горещите” продължаваха да поддържат преднината си до края на полувремето, но все пак Янис Адетокумбо и компания успяха да съкратят изоставането си на 7 точки при 64:57.

Брук Лопес изигра изключително силен мач с 25 точки и 8 борби. Брин Форбс записа 22 точки, Янис Адетокумбо (12 борби, 15 асистенции) и Крис Мидълтън добавиха по 20 точки, като гръцкият национал взе и 15 борби, а Джрю Холидей отбеляза 11 точки и раздаде 9 асистенции.

Бам Адебайо поведе Маями с 20 точки и 14 борби, Кендрик Нън наниза 18 точки, Тайлър Хиро завърши с 14, Горан Драгич добави 13, Джими Бътлър приключи с “трипъл-дабъл” от 12 точки, 10 борби и 10 асистенции, а Тревър Ариза вкара 11 точки.

Снимки: Gettyimages