Левски (Лом) с шампионски финал на Северозапад

Шампионът на Северозападната Трета лига – Левски (Лом) завърши сезона с 2:0 като гост на най-сериозния си конкурент в първенството Вихър (Славяново). Двубоят бе от последния за сезона 34-ия кръг на първенството. Така най-добрият тим в групата приключи кампанията, без да загуби нито един от 34-те мача. В Славяново се получи същинско дерби, с надиграване, красиви изпълнения и голови положения пред двете врати. Левскарите дори и без голмайстора си Мариян Огнянов успяха да реализират част своите.

В 6-ата минута бърза контраатака продължи с пробив отдясно и пас към Йордан Георгиев, който откри резултата. Около четвърт час по-късно Петко Петков се измъкна сам срещу Светлин Линев и вкара втория гол. Освен попаденията двамата голмайстори пропиляха по още една възможност, както и Лъчезар Георгиев. Пред ломската врата беше още по-горещо. Милен Тодоров, Жюлиен Бенков и Ивайло Иванов пропуснаха да се разпишат през първата част. След почивката първите двама пак не вкараха, а капитанът Константин Генков отправи опасни удари.