Берое -2 се задоволи с бронзовите медали в регион Юг

В мача за бронзовите медали в ББЛ А група, регион Юг, се получи изцяло юношеско дерби, като Берое -2 надви Академик Пловдив -2 с 88:73. Въпреки голямата разлика, отборите играеха на приливи и отливи през целия мач и победителят бе определен едва през последната част.

По-малко от две минути и половина бяха нужни на старозагорския тим, за да натрупа двуцифрена преднина, повеждайки с 12:0 на старта на мача. Веднага след това обаче ролите се размениха. След силна серия, съперникът му стигна до пълен обрат, но след първата част беройци отново имаха солиден аванс – 27:19.

Преднината на баскетболистите на Бойко Миленков достигна 19 точки през втория период, а на почивката те бяха напред с 48:33. След паузата обаче тимът на Йордан Иванов взе инициативата и вкара 6 тройки само за третата четвърт, след която вече имаше предимство при 65:63. Берое обаче успя да ограничи съперника си едва до 8 точки в оставащото време и спечели с разлика.

Дамян Минков се включи от пейката с 30 точки и 9 борби за победителите, Калоян Колчев реализира 22 точки, а с 14 и 7 борби е Младен Георгиев.

За Академик над всички с впечатляващ дабъл-дабъл от 32 точки и 10 борби бе Кръстомир Михов, Марио Боянов отбеляза 18 точки, с 11 е Георги Инджов.