Марица (Пд) се завърна в професионалния футбол навръх 100-годишнината си

Марица (Пловдив) се завърна във Втора лига! Пловдивчани спечелиха промоция за професионалния футбол след успех с 3:1 над Борислав (Първомай) в последния мач от сезона в Югоизточната Трета лига. Александър Праматаров (3) изведе домакините напред в самото начало на мача, а Андрей Атанасов (32) възстанови равенството с хубав удар още преди почивката. Олджай Алиев (52) отново даде аванс на Марица с поредния си гол през сезона, а стражът Илия Николов (69) оформи крайния резултат след точно изпълнена дузпа. Така Марица свърши своята работа и не допусна изненада в последния кръг. За място във Втора лига се бореха още отборите на Черноморец (Бургас) и Загорец (Нова Загора), които играха по същото време. Марица се завръща в професионалния футбол навръх 100-годишнината си. Двубоят беше излъчен НА ЖИВО в сайта Sportal.bg.

Двубоят започна много силно за домакините от Пловдив, които поведоха в резултата още в 3-ата минута с гол на Александър Праматаров. Олджай Алиев влезе остро в наказателното поле, финтира защитник, след което стреля, а стражът Мартин Димитров се намеси. Той обаче не боксира топката и тя продължи пътя си към втора греда, където Праматаров с глава вкара от метър разстояние.

Няколко минути по-късно Олджай Алиев изведе блестящо Праматаров зад гърба на защитата. Мартин Димитров обаче излезе от голлинията си и се намеси безупречно, блокирайки удара на нападателя. В 10-ата минута Васил Николов стреля от фаул, но Илия Николов внимаваше. В 21-ата минута Милен Танчев влезе в наказателното поле, но топката му подскочи и той стреля в аут. Шест минути по-късно топката достигна като на шега до Шопов. Той обаче стреля много слабо и крайно неточно.

Темпото на игра спадна и от това се възползваха гостите от Първомай. Те организираха бърза контраатака в 32-ата минута, в която Андрей Атанасов беше намерен в наказателното поле. Срещу него застана Величко Величков, но Атанасов завъртя топката покрай защитника и стреля към далечния ъгъл. Топката се отби в страничния стълб и се оплете в мрежата на вратата зад Илия Николов за 1:1.

В 38-ата минута Иван Чалъков стреля покрай гредата с удар от фаул, който прехвърли стената.

Второто полувреме отново започна силно за Марица. Димитър Аврамов беше най-съобразителен в наказателното поле и нанесе удар с глава, който описа странна парабола, но премина встрани от вратата. В 52-ата минута логичното се случи и домакините отново поведоха с поредния гол на Олджай Алиев. Праматаров беше намерен на аутлинията, той погледна в наказателното поле и центрира, а там Алиев овладя, след което прати топката във вратата.

Интригата сякаш беше убита в 69-ата минута, в която Марица получи правото да изпълни дузпа за нарушение в наказателното поле срещу Милен Танчев. Зад топката застана стражът Илия Николов, който прати своя колега Мартин Димитров в обратния ъгъл.

МАРИЦА - БОРИСЛАВ 3:1
1:0 Александър Праматаров (3)
1:1 Андрей Атанасов (32)
2:1 Олджай Алиев (52)
3:1 Илия Николов (69 д)

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов, Христо Янчев, Сами Мехмедов, Милен Танчев, Петър Шопов, Олджай Алиев, Александър Праматаров;

БОРИСЛАВ: Мартин Димитров, Мартин Здравчев, Михаил Митев, Васил Василев, Мирослав Кайраков, Радослав Влашев, Иван Чалъков, Георги Стайков, Василев Колев, Димитър Димитров, Андрей Атанасов;