ЦСКА-София бие, а Тиаго блести за финал на сезона

ЦСКА-София приключи сезона с домакински успех с 2:0 над Берое в мач от 31-вия кръг на efbet Лига.

В герой за червените се превърна Тиаго, който отбеляза и двата гола в 4-ата и 48-ата минута.

Към грая на двубоя пък реферът Владимир Вълков се принуди да го прекрати за четири минути, тъй като над стадион "Българска армия" се изсипа град.

29 ЦСКА-София - Берое 2:0

Очакваше се в 11-те на на домакините да има доста промени, но те не бяха чак толкова много. Любопитното име в селекцията на Любо Пенев бе 19-годишният талант от школата на клуба Асен Дончев, който дебютира за първия тим на 21 април тази година при домакинския успех с 6:0 над Монтана.

Сред титулярите попада и капитанът Петър Занев, който изигра последния си двубой с червената фланелка. Преди срещата той получи плакет от Пламен Марков в знак на благодарност за представянето му на "Армията".

Домакините отправиха първия шут по посока на противниковата врата още преди да са изтекли 60 секунди чрез Вион, но той излезе в аут.

В 4-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Тиаго центрира от фаул, Кайседо опита да реализира с глава, но не уцели топката, което изненада Ганев и тя попадна в неговата мрежа.

Червените бяха близо до второ попадение в 10-ата минута, когато Занев центрира по земя към Кайседо, но таранът стреля в аут.

Берое можеше да изравни с първата си опасна атака в 13-ата минута. Хасани проби отдясно и върна към Конте, който преодоля на скорост Вион и шутира по земя от десетина метра в далечния ъгъл, но в дясната греда.

В 34-ата минута Василев надбяга Дончев, който го побутна в гърба, заралии поискаха дузпа, но реферът Вълков остана безмълвен, а съдиите във вана с ВАР потвърдиха неговото решение.

Берое опита да осъществи натиск след почивката и последваха три центрирания в наказателното поле на червените, но без резултат.

От своя страна ЦСКА-София организира добра атака отдясно в 48-ата минута, която завърши с центриране. Бранител на заралии изчисти в празното пространство пред наказателното поле, а първи до топката стигна Тиаго и след страхотен насочващ изстрел с едно докосване прониза Ганев за втори път.

В 54-ата минута Кукула можеше да върне интригата, но пропусна да се разпише с глава след центриране отдясно.

Десет минути по-късно треньорът на гостите Петър Колев смени Хасани, който не остана доволен от решението на наставника, изрита бутилка с минерална вода и започна да ръкомаха докато един от помощниците - Ивко Ганчев, не го усмири.

В 70-ата минута плътен шут на младия Митков профуча покрай вратата на Ганев.

В 82-ата минута реферът Владимир Вълков прекрати временно срещата заради изсипал се град над стадион "Българска армия". Той премина бързо и след четири минути двубоят продължи.

След неговото подновяване се появиха доста локви на тревното покритие, което нямаше как да не окаже влияние и футболистите на двата отбора трудно комбинираха помежду си. Така червените лесно удържаха своята преднина, недопускайки опасности пред Евтимов.

Така ЦСКА-София затвърди третото си място в крайното класиране, а Берое изпрати противоречив сезон, заемайки последното място в първата шестица.

ЦСКА-СОФИЯ - БЕРОЕ 2:0