ЦСКА 1948 тресна Лудогорец, Галин Иванов с прекрасни голове, мачът свърши "на тъмно"

ЦСКА 1948 завърши сезона по добър начин, побеждавайки с 3:1 шампиона Лудогорец на Националния стадион "Васил Левски". Резултатът за "червените" откри Ивайло Чочев още във втората минута. В 15-ата Галин Иванов удвои за домакините с чудесен изстрел. В 74-ата минута голмайсторът на "орлите" Клаудиу Кешерю върна едно попадение, но скоро след това Галин Иванов опъна мрежата с нов снаряд за 3:1. Куриозно в последните секунди от добавеното време на мача токът на стадиона спря заради бурята, която се разрази над София.

Срещата започна отлично за "червените". Акция отдясно беше продължена с центриране от Александър Александров, който намери Ивайло Чочев в наказателното поле на шампионите. Националът стреля с глава и прати топката неспасяемо в горния десен ъгъл - 1:0 за ЦСКА 1948. Всичко това стана още във втората минута.

29 ЦСКА 1948 - Лудогорец 3:1

"Орлите" достигнаха до отговор в деветата минута, когато намиращият се отлична форма Даниел Наумов трябваше да избива опасен удар с глава, дошъл след разбъркване пред вратата на тима от столицата.

В 15-ата минута Галин Иванов покачи на 2:0 за ЦСКА 1948. Бившият капитан на Славия направи финт пред наказателното поле, а след това с много красив изстрел с десния крак прати топката в мрежата. Очевидно попадението смути гостите, защото веднага след него "червените" направиха два сериозни пропуска пред вратарското поле.

В 29-ата минута Лудогорец проведе опасно нападение отляво, но с отлична намеса се прояви Димитър Пиргов, който изчисти топката пред вратата в последния момент. В 43-ата минута Хюсеин Кельовлуев от "орлите" елиминира технично двама бранители на домакините, нахлу в наказателното поле, но Наумов успя да спаси удара му. След това Кешерю извърши нарушение пред голлинията и така атаката на "зелените" приключи.

Второто полувреме започна вяло, но полека-лека шампионите започнаха да правят по-опасните акции. При една такава Цветослав Петров можеше да вкара гол, но стреля над вратата от десетина метра. Последва решаваща намеса на Ангел Бастунов пред голлинията на ЦСКА 1948. В 74-ата минута обаче Кешерю намери мрежата с удар отблизо, след корнер. Този гол на "орлите" имаше историческо значение - Лудогорец стана вторият отбор в българския футбол след ЦСКА, който бележи поне по едно попадение във всеки един шампионатен двубой през определен сезон.

На свой ред ЦСКА 1948 потърси трети гол и го намери. В 80-ата минута Галин Иванов реализира второто си попадение в мача за 3:1 - този път с прекрасен изстрел с левия крак.

Към края на мача над стадиона се разрази сериозна буря, като двубоят беше прекратен за няколко минути заради силна градушка. В добавеното време пък токът на спортното съоръжение спря.

ЦСКА 1948 3:1 Лудогорец

1:0 Ивайло Чочев (2)
2:0 Галин Иванов (15)
2:1 Клаудиу Кешерю (74)
3:1 Галин Иванов (80)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 4. Лясков, 3. Пиргов, 87. С. Петров, 88. Хайдаров, 18. Чочев, 33. Г. Иванов, 27. Дамянов, 20. Бастунов, 70. Русев.

Лудогорец: 67. Христов, 11. Десподов, 18. Дяков, 28. Кешерю, 34. Костадинов, 50. Цв. Петров, 51. Будинов, 52. Димитров, 64. Янков, 74. Кельовуев, 91. Ганчев.

Снимки: Владимир Иванов