Розова долина удари Левски (Лом) и стигна финала

Розова долина (Казанлък) победи с 2:0 Левски (Лом) в полуфинален двубой от турнира за Купата на АФЛ. Срещата се игра на стадиона в Бистрица и беше предавана пряко в Sportal.bg и по Sportal TV. Попаденията за "розите" реализираха Пламен Колев (6) и Кольо Чахов (68), а Мариян Огнянов и колегите му могат да се сърдят на себе си за многото пропуски, които направиха. Така отборът от Казанлък стигна финала в състезанието, където ще трябва да премери сили с Марек.

Двубоят започна с голяма грешка в отбраната на "сините" от Лом, от която произлезе попадение за Розова долина. Пламен Колев получи пас на голова позиция от Венцислав Иванов, който направи хубав рейд, и не сгреши - 1:0 за "розите". Последваха добри минути на футболистите на Левски (Лом), които създадоха няколко опасни, но безплодни атаки.

45 Полуфинал за Купа на Аматьорската лига / Левски Лом - Розова долина

В 30-ата минута звездата на "сините" Мариян Огнянов потърси мрежата от фаул, но вратарят Петър Маринов изби топката от далечния си ъгъл. След 180 секунди натискът на Левски (Лом) доведе до изстрел от границата на наказателното поле, отбит с глава от Иво Иванов, който се оказа последна преграда пред изравнителния гол. В 38-ата минута стражът на "розите" отново се прояви - Маринов спаси удар с глава на Васил Сапунджиев.

В 59-ата минута вратарят на "розите" Петър Маринов изгуби топката извън наказателното поле, но последвалото центриране не доведе до попадение в мрежата му. След няколко минути обаче Маринов показа класа, отбивайки силен шут на Йордан Георгиев.

В 68-ата минута Кольо Чахов хвана малко неподготвен вратаря на Левски (Лом) Диян Вълков и с удар по диагонала увеличи резултата - 2:0 за тима от Казанлък. Чахов завърши многоходова атака на "розите", започнала отдясно и прехвърлена по левия фланг. Последваха нови два пропуска на "сините", които така и не стигнаха до гол във вратата на своя съперник.

Левски (Лом) 0:2 Розова долина

0:1 Пламен Колев (6)
0:2 Кольо Чахов (68)

Стартовите състави:

Левски (Лом): 1. Вълков, 11. Сапунджиев, 20. Мурадов, 5. Григоров, 15. Л. Георгиев, 4. Христов, 18. Николов, 10. Й. Георгиев, 7. Цеков, 21. Огнянов, 19. Петков.

Розова долина: 12. Маринов, 8. Стоичков, 4. Цв. Чахов, 6. И. Иванов, 22. Д. Иванов, 7. Сюнетчиев, 11. Колев, 16. В. Иванов, 9. К. Чахов, 17. Чернаков, 10. Апостолов.

Снимки: Владимир Иванов