Ботев (Пловдив) прегази Царско село (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна страхотен успех с 5:0 над Царско село в сблъсък от 32-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за “канарчетата” реализираха Атанас Илиев (33), Михаил Иванов си отбеляза автогол в 58-ата минута, Реда Рабей (68), Емануел Току (88) и Салиф Сисе (90).

Първата интересна ситуация в срещата дойде още във втората минута, когато Атанас Илиев отбеляза, но таранът бе в засада и попадението беше отменено.

В 14-ата минута Филип Филипов направи добър пробив по десния фланг, след което подаде към Атанас Илиев, който стреля опасно, но не успя да преодолее Михаил Иванов.

В 33-ата минута домакините откриха резултата. Михаил Иванов и Ивайло Марков не се разбраха в наказателното поле, от което се възползва Атанас Илиев, който не пропусна да вкара поредния си гол от близка дистанция.

В 48-ата минута Славчо Шоколаров отправи мощен изстрел, който прелетя встрани от вратата на Иванов.

В 58-ата минута Еспиноса подаде към Маркиньос, който стреля от дистанция, кълбото се отби в страничния стълб и рикошира в главата на Михаил Иванов, за да попадне в мрежата му.

В 68-ата минута “канарчетата” направиха резултата класически. Маркиньос подаде към Реда Рабей, който с изключително технично изпълнение наказа “царете”.

В 78-ата минута Славчо Шоколорав проби отдясно, след което центрира по земя в наказателното поле, където бе Атанас Илиев, който засече топката, но тя се отби в страничния стълб.

В 88-ата минута новата звезда на Ботев (Пловдив) Емануел Току вкара нов красив гол. Атакуващият футболист се разписа с шут от далечна дистанция.

В последните секунди на срещата Салиф Сисе оформи крайния резултат в Коматево.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦАРСКО СЕЛО 5:0

1:0 Илиев (33)
2:0 Иванов (58-авт.)
3:0 Рабей (68)