Гръмка победа ознаменува триумфа на Интер в Серия "А" (видео + галерия)

Шампионът на Италия Интер разгроми с 5:1 Удинезе на  “Джузепе Меаца” в Милано в мач от последния 38-и кръг на Серия “А”. Така в деня на официалното си награждаване за чакания 11 години трофей "черно-сините" вече могат да се отдадат на празненства. В осмата минута Ашли Йънг изведе домакините напред, а резервата Кристиан Ериксен направи резултата 2:0 в 44-ата. В 55-ата минута Лаутаро Мартинес реализира дузпа за 3:0, а в 64-ата резервата Иван Перишич стана автор на четвъртото попадение. В 72-ата минута Ромелу Лукаку отбеляза гол за 5:0, а почетното попадение за тима от Удине реализира от дузпа Роберто Перейра в 79-ата минута.

“Нерадзурите” грабнаха днес 16-а поредна победа у дома в първенството, докато гостите от Удине не пресладваха някаква конкретна цел и играха най-вече за честта си. На стадиона присъстваха 1000 души, които бяха с покани от клуба, но отвън имаше много празнуващи тифози. Футболистите на Антонио Конте осигуриха 19-ата титла на Италия на клуба още на 2 май, а днес записаха 28-ата си победа за сезона и приключват надпреварата с 91 точки. Удинезе е 14-и с 40 точки преди изиграването на последните срещи тази вечер.

Алесандро Пинамонти започна от първата минута днес в атаката на Интер, като си партнираше с Лаутаро Мартинес, а Ромелу Лукаку бе на скамейката на резервите. Двамата нападатели на Удинезе пък бяха Стефано Окака и Роберто Перейра.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ

Още в 8-ата минута Ашли Йънг влезе в наказателното поле на Удинезе и успя по малко куриозен начин да преодолее вратаря Хуан Мусо, след като топката бе достигнала до англичанина след лек рикошет след подаване на Лаутаро Мартинес.

30 Интер - Удинезе 5:1, "нерадзурите" бяха официално наградени за титлата

В средата на първата част Лаутаро падна лошо след сблъсък с Родриго Бекао и получи травма, но все пак тя не изглеждаше твърде сериозна и аржентинецът продължи участието си в срещата. Две-три минутки по-късно Мартинес си върна на Бекао, извършвайки грубичко нарушение срещу бразилеца, заради което получи жълт картон.

В 39-ата минута на Антонио Конте му се наложи да извърши принудителна смяна, но излезлият от игра футболист не бе Лаутаро, а халфът Стефано Сенси, който получи травма. Той отстъпи мястото си на Кристиан Ериксен.

В 41-ата минута Йенс Стригер Ларсен опита удар с глава към вратата на Самир Ханданович, но топката мина встрани от целта.

Минута преди края на първата част пък домакините получиха възможност да стрелят от пряк свободен удар и Кристиан Ериксен бе точен за 2:0. След удара на появилия се на терена минути по-рано датчанин топката срещна построената от гостите стена, Мусо бе подлъган и кълбото се оплете в мрежата.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ

Четири минути след почивката пред Родриго Де Паул се откри възможност за гол за Удинезе, но аржентинският халф не успя да намери начин да насочи топката във вратата от съвсем близко разстояние. В 52-ата минута Хуан Мусо направи много добро спасяване след шут на Лаутаро Мартинес. Минута по-късно стражът на гостите направи идентично спасяване, този път след изстрел на Ериксен.

В 55-ата минута Мартинес направи резултата 3:0 от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Марвин Зеегелар срещу Ашраф Хакими. Веднага след попадението Лаутаро отстъпи мястото си на Ромелу Лукаку.

В 64-ата минута хърватската резерва Иван Перишич направи резултата 4:0. Той получи топката от Матиас Весино и от ъгъла на наказателното поле с майсторски фалцов удар опъна мрежата зад Мусо.

В 70-ата минута бе ред и на резервният вратар на Интер Даниеле Падели да се прояви. Сменилият на почивката Ханданович страж не позволи да бъде преодолян от резервата Фернандо Форестиери и Удинезе не успя да вкара гол в тази ситуация.

В 72-ата минута резултатът стана 5:0, като това се случи по доста куриозен начин. Ромелу Лукаку първо се размина с топката пред противниковата врата след подаване отдясно, но кълбото се озова в Алексис Санчес и чилийската резерва опита центриране. Топката обаче се отби от левия страничен стълб на Мусо, удари се в гърдите на Лукаку и попадна във вратата.

В 79-ата минута Роберто Перейра вкара гола на утехата за Удинезе. Той не сгреши от бялата точка, а дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Ериксен след центриране на футболист на гостите.

Така Интер изпраща един много успешен сезон на вътрешната сцена, в който прекъсна серията на Ювентус от 9 поредни титли на Италия.