Уеска се раздели с елита, след като не успя да вкара гол на Валенсия

Уеска изпадна от Ла Лига по изключително болезнен начин. Тимът на Пачета държеше съдбата си в ръцете си, но не успя да отбележи гол в домакинството си на Валенсия и срещата завърши 0:0. Така арагонци бяха изпреварени от Елче и завършиха на 18-о място в крайното класиране. Валенсия приключи един разочароващ сезон на 13-а позиция.

Основна заслуга за равенството имаше вратарят на гостите Яспер Силесен, който изигра много силен мач. Уеска доминираше през цялата среща, но особено през първото полувреме. Сандро на два пъти удари греда, а Силесен направи серия от спасявания. След почивката