Айнтрахт пребори Фрайбург с късни попадения на резерви

Отборът на Айнтрахт приключи кампанията с домакинска победа с 3:1 над Фрайбург в двубой от последния кръг на Бундеслигата.

Всички попадения паднаха в последните 30 минути на мача. В 62-ата Андре Силва откри резултата в полза на “орлите” с точно изпълнена дузпа. Резервата на гостите Вуу-Йонг Джонг изравни в 76-ата минута. Франкфуртци все пак измъкнаха успеха с късни голове на появилите се от пейката Алмами Туре (87’) и Рагнар Аче (90+2’). Така Айнтрахт завърши сезона на петата позиция в класирането с актив от 60 точки. Това гарантира на тима участие в Лига Европа наесен. Фрайбург финишира на десетото място в подреждането с 45 спечелени пункта.