Майнц наказа участник в Шампионската лига

Майнц спечели с 3:2 гостуването си на Волфсбург в двубой, който не бе от голямо значение за класирането и на двата отбора. Домакините си бяха подсигурили участие в Шампионската лига и завършиха на четвърто място в крайното класиране. Тимът на Бо Свенсон пък си бе осигурил оставането в Бундеслигата.

Това стана причина за открит футбол и положения и пред двете врати. Майнц започна мача по-добре и завърши първото полувреме по-активно, а по средата "вълците" имаха предимство. Куайсон изведе Ботиус за първия гол в мача, който падна минута преди почивката.

Домакините отговориха в началото на втората част, когато ниско центриране на Филип бе засечено от Пауло Отавия за 1:1. Куайсон обаче бързо върна преднината на Майнц в 54-аат минута. Влезлият като резерва Жоао Виктор изравни отново с първия си гол за сезона. Той прехвърли вратаря по много красив начин с удар от дистанция. Гостите обаче не спряха да нападат и в 77-ата минута удар с глава на Бел им донесе победата.