ЦСКА 1948 би ЦСКА-София и връчи среброто на Локо Пд, Кайседо изпусна дузпа в 95-ата минута

ЦСКА 1948 надигра с 1:0 ЦСКА-София в отложен мач от 28-ия кръг на efbet Лига и продължава без поражение в плейофната фаза на първенството. Загубата окончателно лиши футболистите на Любослав Пенев от шанс да се борят за второто място, на което със сигурност ще завърши Локомотив (Пловдив).

Единственото попадение реализира Марио Топузов в 65-ата минута.

Символичните гости можеха да стигнат до изравнителен гол в 95-ата минута, когато Георги Кабаков отсъди много спорна дузпа след преглед с ВАР, но Кайседо я пропусна.

След нея съдията остави двата отбора да играят още 6 минути продължение, но дори 101 минути игра не стигнаха на ЦСКА-София да извоюва поне точка.

62 ЦСКА 1948 - ЦСКА-София 1:0

Иначе домакините бяха без наказания Ангел Лясков.

Атаката на гостите поведе Бисмарк Чарлс за сметка на Жорди Кайседо, който се появи в началото на втората част. Юга също остана на пейката, влизайки в игра след почивката, а извън групата бяха Густаво Бусато и Варела. Под рамката на вратата стартира Евтимов.

Първият удар към една от двете врати стана факт в 47-ата секунда, когато Топузов стреля от границата на наказателното поле в аут, завършвайки добра атака на домакините.

Гостите отговориха с опасен удар на Вион от 20 метра, който рикошира в тялото на противников бранител, но Наумов успя някак да реагира и да отрази. Последва добавка на Чарлс, а стражът на ЦСКА 1948 отново спаси. Дори да се бе стигнало до гол при втория опит, той нямаше да бъде зачетен, тъй като таранът на ЦСКА-София се намираше в засада.

В 22-ата минута Кох прониза мрежата на домакините след центриране от корнер, но попадението правилно бе отменено, тъй като бранителят си спря топката с лявата ръка.

Шест минути по-късно много дейният в този отрязък от мача Синклер шутира от границата на наказателното поле, а Наумов изби в корнер.

В 37-ата минута ЦСКА-София пропиля най-чистото положение за гол до този момент. Кери свали с глава към Чарлс подаване от центъра на терена, таранът се откъсна сам срещу Наумов и шутира, но стражът на домакините спаси.

В 45-ата минута и Йомов прати топката в мрежата на домакините, но попадението пак не бе зачетено, тъй като крилото овладя подаването към него с ръка.

Пет минути след почивката ЦСКА-София спечели корнер, а след неговото изпълнение резервата Кайседо стреля с глава, но Наумов улови.

В 53-ата минута Георги Русев се озова сам срещу Евтимов след грешка на вратаря при изнасяне на топката, но нападателят на домакините не се възползва от "подаръка" и стражът спаси.

Последва добър набег на Марин отляво, който бе спрян с нарушение от Турицов. След изпълнението на фаула домакините на няколко пъти овладяваха топката и опитваха центрирания. След едно от тях гостите организираха контраатака, Йомов се пребори за висока топка и изведе Тиаго фронтално срещу Наумов, но португалецът не демонстрира достатъчно скорост и се принуди да шутира от границата на наказателното поле, тъй като беше застигнат, но в аут.

В 64-ата минута Чочев стреля от 20 метра в аут.

Само 60 секунди по-късно ЦСКА 1948 поведе. Ивайло Чочев изведе Марио Топузов фронтално срещу Евтимов и 21-годишният нападател вкара с шут покрай вратаря за 1:0.

В 75-ата минута Тиаго чукна леко с крак в главата при спряна игра падналия Климентов, реферът Кабаков изгледа ВАР, но прецени да не гони португалеца, а да му покаже само жълт картон.

В 80-ата минута Кайседо стреля опасно с глава, но след рикошет в Пиргов топката излезе в корнер.

В 95-ата минута Кабаков отсъди спорна дузпа след преглед с ВАР за ЦСКА-София. Марин настъпи без да иска идващия зад него Кайседо, топката бе далеч от двамата, но реферът реши да посочи бялата точка. Наумов обаче хвана изстрела на Кайседо.

След тази ситуация Кабаков даде още 6 минути продължение, но в крайна сметка ЦСКА 1948 удържа своята преднина. Така двата отбора завърши с победа, равенсто и загуба трите шампионатни двубоя помежду си след 2:2, 0:2 в полза на ЦСКА-София и днешното 1:0.

ЦСКА 1948 - ЦСКА-СОФИЯ 1:0

1:0 Марио Топузов 65

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 25. Ал. Александров, 87. Петров, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 7. Топузов, 20. Бастунов, 11. Д. Александров, 70. Русев

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 2. Матей, 4. Кох, 8. Кери, 10. Йомов, 15. Вион, 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 17. Бисмарк, 24. Синклер