Атлетико не допусна грешка, Елче се спаси (разпределение на местата в Ла Лига)

Атлетико Мадрид е новият шампион на Испания, Елче се спаси в последния кръг, а Реал Сосиедад и Бетис си осигуриха участие в Лига Европа.

Битката за титлата

Атлетико Мадрид стигна до труден успех с 2:1 при гостуването си на Валядолид в последния кръг и спечели титлата в Испания. "Дюшекчиите" губеха на почивката, но стигнаха до пълен обрат през втората част с голове на Анхел Кореа и Луис Суарес. Реал Мадрид също стигна до обрат срещу Виляреал. Карим Бензема и Лука Модрид вкараха в края на мача за 2:1, но успехът на "белите" нямаше значение и те завършиха на две точки зад Атлетико.

Битката за оцеляване

Елче успя да запази мястото си в Ла Лига след успех с 2:0 над Атлетик Билбао. Потърпевш се оказа Уеска, който завърши 0:0 в домакинството си на Валенсия. Валядолид също отива в Секунда дивисион, след като нямаше възможност да излезе от зоната на изпадащите.

Битката за Лига Европа

Битката за местата, даващи право на участие в Лига Европа, завърши с успех на Реал Сосиедад и Бетис, а Виляреал остана седми, след като допусна късни голове срещу Реал Мадрид и ще участва в новия турнир на УЕФА - Европейска лига на конфедерациите. В последния кръг Бетис стигна до обрат от 0:2 до 3:2 при гостуването си на Селта. С този успех тимът от Севиля измести Виляреал.