Черно море ще играе в баража за Европа (видео)

Oтборът на Черно море победи с 1:0 Царско село в мач от 31-ия кръг на efbet Лига. В герой за гостите от Варна се превърна Пабло Гарсия, който заби единственото попадение на "Арена Царско село".

По този начин "моряците" си гарантираха участие на баража за Лигата на конференциите, където ще премерят сили с тима на Арда (Кърджали).

Първата интересна ситуация дойде в шестата минута, когато Карим Роси бе изведен зад отбраната, но си поведе дълго топката и не успя да стреля. Три минути след това Зе Гомеш получи подаване в наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и попадна в ръцете на Михаил Иванов.

В 30-ата минута гостите пропуснаха отлична възможност да открият резултата. Цветомир Панов проби отляво и центрира в наказателното поле към Родриго Енрике, който от близка дистанция нацели тялото на стража на "царете".

В 51-ата минута домакините направиха опасна контраатака. Емануил Манев напредна отдясно и потърси Христо Попадийн, но подаването му беше една идея по-дълго.

В 67-ата минута Карим Роси отправи страхотен диагонален изстрел, пращайки топката в мрежата на "моряците". Попадението на футболиста обаче бе отменено заради засада.

В 74-ата минута гостите от Варна логично стигнаха до първия гол в срещата. Файсел Касми пусна добър пас към Виктор Попов. Той центрира перфектно към Пабло Гарсия, който със силен шут матира Михаил Иванов.

В 77-ата минута Луис Педро получи втори жълт картон от главния съдия Станислав Тодоров.

До края на срещата не се случи нищо интересно и напълно логично Черно море си тръгна с трите точки от столицата.

ЦАРСКО СЕЛО - ЧЕРНО МОРЕ 0:1

0:1 Гарсия (71)

Стартови състави:

Царско село: 1. Иванов, 3. Кавдански, 4. Марков, 7. Лесли, 11. Денков, 14. Попадийн, 17. Даскалов, 21. Манев, 22. Педро, 44. Роси, 98. Георгиев
Ст. треньор: Антони Здравков

Черно море: 25. Дюлгеров, 5. Станчев, 28. Дробаров, 2. Панов, 6. Попов, 77. Велев, 23. Гарсия, 72. Родриго, 7. Вилела, 10. Илиев, 20. Гомеш Ст. треньор: Илиан Илиев

Стадион: "Арена Царско село", София
Съдия: Станислав Тодоров

Снимки: chernomorepfc.bg