Динамо (Загреб) направи дубъл след истинско зрелище с Истра

След като отдавна си гарантира титлата в първенството на Хърватия, Динамо (Загреб) вече направи и дубъл, като вдигна и Купата на Хърватия. Това се случи след невероятен трилър срещу Истра на финала на турнира, в който столичани се наложиха с 6:3.

Динамо започна мощно първото полувреме, когато успя да поведе с 3:0 след голове на Оршич в 5-ата, Адеми в 9-ата и Майер в 33-ата минута.

Истра обаче се съвзе в началото на втората част и върна две попадения за две минути на Хара в 52-ата и 53-ата минута.

Автогол на Сутало в 59-ата минута направи резултата 4:2, но в 64-ата минута Гржан бе точен за 4:3.

В края обаче Динамо демонстрира класата си и довърши съперника с нови две попадения на Оршич в 74-ата и Гавранович в 84-ата минута, за да оформи крайното 6:3 и да вдигне трофея.

Това бе рекордна 16-а купа във витрината на Динамо, който вече има с 10 повече от големия си враг Хайдук (Сплит) и от Риека.