Триумф за ЦСКА-София! Бисмарк Чарлс е новият "червен" герой!

Триумф за ЦСКА-София в турнира за Купата на България! Червените спечелиха с 1:0 финала срещу Арда с попадение на резервата Бисмарк Чарлс в 85-ата минута, а успехът хвърли над 20 000 техни фенове на стадиона в екстаз.

Извоюваното отличие подпечата и участието на ЦСКА-София в новия турнир на УЕФА "Лига на конференциите".

56 Финал за Купата на България: Арда - ЦСКА-София част 1

В 11-ката на символичните домакини след дълго лечение на контузия се завърна Спас Делев. В тази на червените имаше известни изненади. Извън титулярния състав останаха Георги Йомов и Енрике. Техните места заеха Греъм Кери и Синклер. На пейката бе и Тибо Вион, който се появи през втората част.

Финалът започна с натиск на футболистите на Любо Пенев. Още в четвъртата минута червените организираха опасна атака отляво. Последва пас на Синклер към Варела, който шутира от 13-14 метра, но Караджов спаси.

Арда отговори с опасно центриране от фаул, което Тонислав Йорданов засече, но ударът му от 7-8 метра не намери целта. Дори да бе отбелязал, голът нямаше да бъде зачетен поради засада.

Към средата на полувремето тимът от Кърджали заигра по-добре и на свой ред създаде две положения. В 25-ата минута Бусато спаси топовен шут на Мартинов от 23 метра. Само 60 секунди по-късно стражът на червените повтори упражнението, отразявайки нов изстрел на Мартинов.

До края на полувремето червените владееха повече топката, но без да създават някакви по-сериозни ситуации пред противниковата врата.

72 Финал за Купата на България: Арда - ЦСКА-София част 2

Първият удар по посока на една от двете врати за втората част стана факт в 58-ата минута. Матей фаулира откъсващия се Тилев, а Делев шутира над напречната греда след изпълнението на фаула.

В 62-ата минута реферът Волен Чинков спря опасна атака на сините, отсъждайки нарушение на Мартинов срещу Вион, но такова нямаше. Съдията показа и жълт картон на футболиста на Арда.

Три минути по-късно Мартинов бе изведен сам срещу Бусато, но под ъгъл. Последва шут на халфа, който Бусато изби в корнер.

В 74-ата минута резервата Бисмарк Чарлс стреля с глава, но Караджов улови.

Така се стигна до 85-ата минута, в която Юга изведе Чарлс с дълъг пас зад гърба на Петков, който не се ориентира добре и не успя да блокира нападателя, а той от своя страна овладя на гърди и вкара с майсторски шут в далечния ъгъл за 1:0.

До края на двубоя Арда опита да наложи някакъв натиск, но ЦСКА-София демонстрира дисциплинирана игра в отбрана и на свой ред организира няколко контраатаки, но не ги разви по най-добрия начин. Това обаче не се оказа фатално за червените, които в крайна сметка триумфираха с ценното отличие.

АРДА - ЦСКА-СОФИЯ 0:1

0:1 Бисмарк Чарлс 85

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 9. Делев, 17. Коконов, 20. Лозев, 24. Петков, 27. Мартинов, 33. Тилев, 71. Крумов, 80. Котев, 98. Йорданов

ЦСКА-СОФИЯ: 1. Бусато, 2. Матей, 4. Кох, 5. Варела, 8. Кери, 18. Мазику, 19. Турицов, 20. Тиаго, 21. Юга, 24. Синклер, 30. Кайседо

Снимки: Владимир Иванов