Лига на нациите по мини футбол - България - Израел 5:2

Локо (Пд) сгреши срещу ЦСКА 1948 и пропиля първия мачбол за среброто

Отборите на Локомотив (Пловдив) и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в пореден кръг от първата шестица на efbet Лига. При успех днес "смърфовете" щяха да си гарантират сребърните медали, но пропуснаха да го направят насред парк "Лаута". В 16-ата минута вратарят на гостите Даниел Наумов отрази удар на Димитър Илиев от бялата точка.

Срещата започна силно за гостите, които първо не успяха да накажат груба грешка на Петър Витанов пред наказателното поле, а след това и Мартин Хайдаров стреля встрани от вратата в 5-ата минута. В 13-ата минута на мача домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Атакуващите футболисти на Локомотив организираха много добра атака, при която Кристиан Илич изведе Бирсент Карагарен очи в очи с Даниел Наумов. Националът на България финтира стража, който пък на свой ред фаулира Карагарен. При съприкосновението между двамата Наумов получи удар. След намесата на лекарския екип главният съдия Валентин Железов му показа жълт картон.

С изпълнението на дузпата се нагърби капитанът Димитър Илиев, който обаче пропусна от бялата точка. Ударът му беше отразен, а Илиев изпуска дузпа във втори пореден мач срещу отбора на ЦСКА 1948.

В 28-ата минута гол на Георги Минчев с глава не беше зачетен. Нападателят на "смърфовете" засече центриране на Умарбаев, но главният съдия Валентин Железов видя нарушение на Минчев в атака. ВАР също помогна на рефера в случая. В 39-ата минута Конър Руан центрира от левия фланг, а Минчев засече с глава. Той обаче не намери очертанията на вратата. До края на първата част домакините опитаха на няколко пъти да застрашат вратата на Наумов с центрирания, които не доведоха до успех.

В 46-ата минута Локомотив се размина с гола. Центриране на Димитър Илиев намери Бирсент Карагарен на втора греда. Крилото стреля с глава, но встрани от вратата. Четири минути по-късно Димитър Митков пропусна да накаже сериозна грешка в защитата на домакините. Негов удар с глава премина на сантиметри от лявата греда на вратата зад Илко Пиргов.

В 52-ата минута Конър Руан центрира на втора греда, а там Ангел Лясков допусна грешка в опита си да спре топката с гърди за Наумов. Илиев стреля от малък ъгъл, но вратарят се намеси. Впоследствие ВАР се намеси и разгледа дали Лясков не си е помогнал с ръка, но до отсъждане на дузпа не се стигна. Натискът на "смърфовете" стана още по-сериозен и в 61-ата минута Георги Минчев направи нов пропуск. Бирсент Карагарен центрира, Даниел Наумов се размина с топката, но нападателят не успя да натисне топката с глава и стреля над вратата.

В 68-ата минута Димитър Илиев намери свободен Умарбаев, но таджикът стреля много слабо и право в ръцете на Наумов. В 70-ата минута гостите поведоха в резултата, но голът им не беше зачетен след намесата на ВАР. Симеон Петров намери с дълго подаване Димитър Митков, нападателят свали с глава към свободния Ангел Бастунов, а халфът влезе в наказателното поле и промуши топката покрай Илко Пиргов. Оказа се обаче, че Бастунов е бил в положение на засада. В 83-ата минута Ангел Бастунов стреля в ръцете на Пиргов.

В 90-ата минута Марио Топузов получи добра топка по десния фланг, но нямаше колеги в червено, които да го подкрепят в атака. Все пак 21-годишният футболист на ЦСКА 1948 навлезе в наказателното поле и потърси мрежата със силен шут, който обаче премина над вратата. Попадения не паднаха и в 8-минутното продължение, назначено от главния рефер, и така срещата приключи при реми.

ЛОКОМОТИВ 0:0 ЦСКА 1948

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Кристиан Гомис, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Конър Руан, Бирсент Карагарен, Кристиан Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев;

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Симеон Петров, Димитър Пиргов, Ангел Лясков, Мартин Хайдаров, Ивайло Климентов, Денислав Александров, Ангел Бастунов, Георги Русев, Димитър Митков.

Снимка: Локомотив (Пловдив)