Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4 /Почивка/

Луд мач в Стара Загора - 6 гола, попадение от центъра, две дузпи, червен картон и много ВАР

Отборите на Берое и ЦСКА 1948 направиха много интересен мач помежду си от първата шестица на efbet Лига. Двата тима завършиха наравно 3:3, като в срещата имаше по нещо от почти всичко - две дузпи, червен картон, гол от близо центъра и няколко намеси на ВАР.

Гостите могат да съжаляват, че не успяха да стигнат до успеха, тъй като 20 минути преди края на срещата водеха с 3:1. Домакините пък от друга страна може да изпитват яд, че не се възползваха от факта, че играха цяло второ полувреме с човек повече. Ивайло Чочев и на два пъти Георги Русев бяха точни за гостите, а за домакините вкараха Мартин Камбуров, Ибрахима Конте и Алиун Фал.

В класирането ЦСКА 1948 остава на пета позиция с 40 точки. Берое пък е с една по-малко на шесто място. “Червените” обаче са с два мача по-малко от заралии.

След равностойно начало на мача, в което и двата тима имаха по няколко възможности за гол, но без успех, се стигна до 34-ата минута. Тогава Денислав Александров получи топката в наказателното поле и стреля. Ударът му мина встрани от вратата, но Александър Цветков му помете крака след шута. ВАР даде сигнал за преразглеждане на ситуацията, като посъветва главния рефер Георги Давидов сам да прецени случката. Арбитърът доста дълго анализира ситуацията и в крайна сметка прецени, че трябва да посочи бялата точка. Зад топката застана Ивайло Чочев и не сбърка - 0:1.

В края на полувремето ВАР отново бе главно действащ елемент в срещата. Чочев удари в лицето Цветков и след като Давидов прегледа ситуацията реши да му покаже втори жълт картон. При това положение капитанът на "червените" трябваше да напусне терена.

В 55-ата минута главният съдия даде нова дузпа за гостите. Тя бе отсъдена за нарушение на Мартин Камбуров срещу Симеон Петров. Зад топката застана Георги Русев и с красив изстрел в горния ляв ъгъл удвои преднината на тима си.

Почти веднага обаче домакините намалиха резултата. Алиун Фал се пребори за топката в наказателното поле и намери Мартин Камбуров в непосредствена близост до вратата, за да я прати в мрежата за 1:2.

В 67-ата минута гостите стигнаха до трети гол. При една дълга топка Душан Перниш излезе да я посрещне, но не я продължи по добър начин и я подари на Георги Русев. Крилото без да се бави стреля от около 45 метра и успя да реализира.

Скоро обаче Берое отново намали. Камбуров бе изведен сам срещу вратаря, но видя нахлуващия отляво Ибрахима Конте и му подаде на празна врата за лесен завършек.

В 83-ата минута домакините изравниха. При едно дълго центриране Конте свали топката с глава към Фал, който протегна крак, за да прати топката в мрежата за 3:3.

До края на мача домакините наложиха натиск, но така и не успяха да стигнат до пълния обрат. На няколко пъти бяха близо до вратата на Наумов, но така и не нанесоха точен и решителен удар. Така срещата приключи с равенство - 3:3.

БЕРОЕ 3:3 ЦСКА 1948
0:1 Чочев (36-д)
0:2 Русев (55-д)
1:2 Камбуров (57)
1:3 Русев (67)
2:3 Конте (71)
3:3 Фал (83)

БЕРОЕ: 12. Перниш, 2. Али, 5. Мезаг, 25. Ангелов, 19. Василев, 6. Цветков, 94. Стефанов, 21. Лебон, 17. Конте, 11. Фал, 9. Камбуров

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Пенев, 3. Пиргов, 87. Петров, 24. Марин, 18. Чочев, 88. Хайдаров, 7. Топузов, 20. Бастунов, 11. Александров, 70. Русев