Eтър пропусна да се изкачи на четвърто място

Отборите на Етър и Севлиево лейдис завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на Женското първенство SWISS Capital League. “Виолетовите” имаха пълен превес, но направиха куп пропуски пред вратата на съперничките си и трябваше да се задоволят само с точка. Още в първата си атака домакините можеха да открият резултата, но защитничка на гостенките изчисти топката пред голлинията.

Последваха два опасни пробива на Мирела Моева и един на Велизара Владимирова, но до гол не се стигна. Така дойде 28-ата минута, в която бившата състезателка на “болярки“ Моника Симеонова шутира от трийсетина метра и гостенките излязоха напред в резултата. В 36-ата минута след центриране от корнер Велизара Владимирова нацели страничния стълб, а последвалата добавка на Симона Стоянова прати топката над вратата. В края на полувремето Моева пропусна още две възможности.

Втората част започна с изравнителен гол на Моева в 49-ата минута, която засече с крак центрирана от корнер на Владимирова. Домакините продължиха да нападат и удар на Владимирова мина край гредата, последваха две остри влизания на Моева, завършили с удари, спасени от вратарката на гостенките, но победният гол така и не падна.

Етър изпусна шанс да се изравни с четвъртия Пирин (38 точки), но сега остана на шесто място с 36 точки. Дамите от Севлиево останаха с 20 точки на девето място.