Саутхамптън се справи с Фулъм у дома (видео)

Тимът на Саутхамптън победи с 3:1 у дома Фулъм в мач от 36-ия кръг на английската Висша лига. “Светците” са 13-и в класирането с 43 точки, докато Фулъм е все така 18-и (27 точки) и от новия сезон ще играе в Чемпиъншип.

В 27-ата минута специалистът по статични положения в състава на “светците” Джеймс Уорд-Праус центрира от фаул и Че Адамс заби топката във вратата с крак, след като бе изпуснат от защитата на “котиджърс”. В 60-ата минута появилият се току-що в игра за Саутхамптън Нейтън Тела бе точен за 2:0. Той бе намерен по прекрасен начин с центриране отдясно от Кайл Уокър-Питърс и с лекота реализира. Гостите върнаха едно попадение чрез 18-годишния Фабио Карвальо в 75-ата минута. Тийнейджърът получи чудесен извеждащ пас от Боби Рийд, нахлу в наказателното поле и с безпощаден изстрел, при който топката срещна напречната греда, направи резултата 2:1. Точка на спора сложи в 82-ата минута резервата Тио Уолкът, който записа името си сред голмайсторите след асистенция на Нейтън Тела.