Арминия не успя да се отдалечи от зоната на изпадащите

Арминия пропусна шанс да се отдалечи от зоната на изпадащите, след като завърши 1:1 в домакинството си на Хофенхайм. Тимът на Франк Крамер е на 15-а позиция и има преднина от само една точка пред Вердер и две пред Кьолн. В последния кръг отборът от Билефелд гостува на Щутгарт.

Гостите откриха резултата в петата минута с рекорден гол на Андрей Крамарич след отлична контратака. Хърватският национал отбеляза 19-ия си гол за сезона в Бундеслигата, което е негов личен рекорд и най-добро постижение за играч на Хофенхайм в рамките на една кампания. Арминия изравни в 23-ата минута, когато Фогълзамер се разписа след отлично изпъленние на пряк свободен удар.

До края на полувремето положенията бяха рядкост, а играта бе затрудена от проливен дъжд. За началото на втората част слънцето се показа и това доведе до ситуации и пред двете врати. Вратарят на гостите Филип Пентке се изяви със серия от добри спасявания и не позволи на домакините да стигнат до така желаните три точки.