ЦСКА-София на колене пред Митко Илиев и Локо Пд, "смърфовете" на крачка от среброто (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) надигра с 2:0 ЦСКА-София в мач от 30-ия кръг на efbet Лига и взе сериозно предимство в битката за среброто между двата отбора. Смърфовете водят с три точки на червените и в оставащите две шампионатни срещи се нуждаят от една победа, за да си гарантират второто място и сигурно участие в евротурнирите.

34 Локомотив Пловдив - ЦСКА-София

В герой за пловдивчани се превърна капитанът Димитър Илиев, който откри от дузпа в 76-ата минута, а в 84-ата отново той удвои. 11-метровият наказателен удар първоначално бе подминат от съдията Георги Димитров, но след преразглеждане с ВАР той посочи бялата точка.

В титулярния състав на домакините нямаше изненади, а на пейката бе възстановеният от травма Малембана. Сред 11-те на червените липсваха Густаво Бусато и Иван Турицов, които останаха резерви за сметка на Димитър Евтимов и Тибо Вион.

Първата опасност в мача дойде в 11-ата минута и тя беше пред вратата на гостите. Илиев намери Илич, който от своя страна изведе великолепно Минчев. Нападателят шутира в близкия ъгъл на Евтимов, но вратарят на червените изби в корнер.

В 19-ата минута Вион стреля силно от 20 метра, но над напречната греда. Девет минути по-късно Кайседо получи извеждащ пас и отправи удар по диагонал, но на сантиметри покрай вратата. В тази ситуация страничният съдия не вдигна флага за засада, но ако таранът на червените бе отбелязал, попадението можеше и да бъде отменено чрез ВАР.

След тази ситуация двата отбора затовриха добре подстъпите към вратите и до края на първата част нямаше повече положения.

Три минути след почивката пред Локомотив се откри най-добрата възможност за гол до този момент. Илич изведе Минчев сам срещу Евтимов, нападателят пусна топката покрай стража, но твърде леко, а Вион я спря на два-три метра пред голлинията.

В 54-ата минута Илиев овладя добре в средата на терена, измъкна се от Юга и комбинира със свой съотборник. Последваха няколко паса пред наказателното поле на гостите, а атаката завърши с много опасно центриране на Цветанов, но сантиметри не достигнаха на Минчев да го засече.

По-опасните атаки на домакините в този период от мача доведоха до няколко фаула около наказателното поле на червените. При един от тях Умарбаев центрира, Бисмарк тушира с ръце Масоеро, но реферът остави играта да продължи. Той обаче получи сигнал от ВАР съдиите и след като прегледа положението, правилно отсъди дузпа. С изпълнението й се нагърби Димитър Илиев, който я реализира в 76-ата минута.

В 84-ата минута Локомотив вкара втори гол и той отново падна след центриране от фаул. Умарбаев намери Гомис на задната греда, защитникът свали с глава към Илиев, който реализира с шут от 7-8 метра.

До края на сблъсъка ЦСКА-София продължи да държе повече топката, както бе през всичките 96 минути, но така и не създаде чисто голово положение. За слабата игра на червените в атака говори и фактът, че те не завършиха с нито един удар в очертанията на вратата.

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА-СОФИЯ 2:0

1:0 Димитър Илиев 76 д.
2:0 Димитър Илиев 84

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

ЦСКА-СОФИЯ: 25. Евтимов, 15. Вион, 2. Матей, 4. Кох, 18. Мазику, 21. Юга, 20. Тиаго, 10. Йомов, 5. Варела, 7. Енрике, 30. Кайседо

Снимки: Борислав Трошев