Резерва спаси Унион (Берлин) от загуба срещу Байер

Байер (Леверкузен) и Унион (Берлин) завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от предпоследния 33-и кръг на германската Първа Бундеслига. “Аспирините” излязоха напред в резултата с гол на 18-годишния Флориан Виртц в 27-ата минута. Тийнейджърът изпрати топката във вратата на Унион (Берлин) с удар почти от голлинията, след като футболист на Байер бе пробвал диагонален изстрел отляво, като се получи перфектна асистенция.

Домакините обаче не успяха да удържат победата. В 72-ата минута влезлият в игра малко по-рано финландец Жоел Поянпало изравни. Скандинавецът първо стреля с глава след центриране отдясно, но стражът Лукаш Храдецки изби. Топката обаче се върна много удобно при Поянпало и той не сгреши при добавката.

Така Байер (Леверкузен) заема шесто място в класирането с 52 точки, а Унион е седми с 47 точки.