Марек прекърши Балкан и продължава да мечтае (видео+галерия)

Отборът Марек (Дупница) записа изключително важна победа в битката за Втора лига, след като надви с 2:1 Балкан (Ботевград) в мач от 32-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двубоят бе излъчен директно в Sportal.bg. На стадион “Бончук” домакините не изиграха една от най-добрите си срещи през тази кампания, но след попадения на Евгени Тунтев (15) и Димитър Владимиров (61-дузпа) записаха успех. Резервата Николай Миков (90+2) бе точен за балканци.

Така тимът на Марек остана на точка от първото място с актив от 73 точки, но с мач по-малко, който е срещу Банско в сряда. При успех дупничани ще излязат лидери преди последните два кръга от първенството и ще се доближат до завръщане в професионалния футбол.

61 Марек - Балкан (Ботевград)

Преди срещата в Дупница двата тима имаха сериозни проблеми. Марек беше без шестима футболисти, докато гостите, които нямаха поражение от ноември миналата година, пристигнаха с едва 14 играчи, тъй като имаха наказани трима основни играчи, друг беше контузен, а пети имаше абитуриентски бал.

На пейката освен треньора Иван Редовски полеви играч бе само Николай Миков, който влезе и отбеляза почетното попадение за гостите в последните секунди. Поражението пък спря страхотната серия от 16 поредни мача без загуба в шампионата. Балкан остана на шесто място с 53 точки.

Тимът на Цветан Видински беше категорично по-добрият през първото полувреме, като се прибра на почивка само с един гол преднина, който бе дело на Евгени Тунтев в 15-ата минута. Бранителят беше точен, след като засече на метър от голлинията опит за изстрел на Димитър Панталеев. Преди това гостите обаче имаха възможност, която пропиляха и срещата можеше да тръгне в друга посока.

Малко по-късно попадение с глава на Симеон Димитров бе отменено поради засада. Отново Димитров бе близо до втори гол, но вратарят Костадин Котев спаси, след като нападателят остана сам срещу него. Изстрел на Джордж Николов пък мина на сантиметри от горната греда.

Гостите имаха една добра атака през първата част, но не успяха да стигнат до голова ситуация.

Първите минути на втората част отново бяха под диктовката на “червените”, които обаче не играеха добре и действаха прекалено прибързано. Гостите бяха добре затворени и разчитаха на контраатаки. Именно при една такава Калоян Бонев надбяга Антонио Арсов и технично прехвърли вратаря Пламен Младенов, но топката се отби в гредата и спаси дупничани.

Две минути по-късно реферът Георги Иванов отсъди дузпа за Марек, след като Емил Колев игра с ръка в наказателното поле на Балкан. Зад топката застана Владимиров, който стреля в долния десен ъгъл и удвои, въпреки опитите на Котев да парира изстрела.

След това обаче Балкан започна да играе по-спокойно и все повече поглеждаше към вратата на Младенов, който в последните минута на няколко пъти запази вратата си. Буквално в последната минута на срещата Миков се разписа, но време за повече нямаше и Марек взе изключително важни три точки.

Гостите от Ботевград имат основание да съжаляват след първата си загуба за 2021 година, тъй като нямаха достатъчно играчи, а също така отстъпиха с един гол, за който имаха претенции за засада и друг от дузпа.

Марек има две поредни гостувания през следващата седмица срещу Банско и Гранит, докато Балкан гостува на Вихрен в Сандански.

МАРЕК - БАЛКАН 2:0
1:0 Тунтев (15)
2:0 Владимиров (61-д)

МАРЕК: 12. Пламен Младенов,16. Иван Калайджийски, 5. Антонио Арсов, 6. Евгени Тунтев, 4. Иван Влахов, 10.Джордж Николов, 7. Симеон Димитров, 77. Милен Иванов, 9. Димитър Чечев, 11. Димитър Владимиров, 19. Димитър Панталеев.
Резерви: 1. Констанин Костадинов, 18. Стивън Ангелов, 25. Тони Стоичков, 8. Кристиян Любенов, 20.Радослав Михалков, 66. Николай Андонов

БАЛКАН: 12. Костадин Котев, 14. Ангел Ангелов, 4. Спас Лацаров, 5. Петър Василев, 2. Дейвид Йорданов, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев, 10. Здравко Атанасов, 7. Ивайло Бояджиев, 15. Калоян Бонев, 9. Кристиян Ковачев
Резерви: 1. Денис Венчиславов, 39. Иван Редовски, 16. Николай Миков

Съдия: Георги Иванов