Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Лудогорец разби Арда, ВАР с важна намеса

Лудогорец разби Арда (Кърджали) с 4:1 в мач от поредния кръг на плейофите в първата шестица на родното първенство. Тонислав Йорданов (37) изведе гостите напред, но веднага след това Доминик Янков (39) изравни след намесата на ВАР, а впоследствие шампионите и обърнаха. В края на полувремето Никола Таравел (45) си отбеляза нелеп автогол. През второто полувреме Алекс Сантана (56) също се разписа след добро подаване на Каули, а точно Каули (87) оформи крайния резултат с мощен шут. Мачът бе без особено значение и за двата отбора. Разгардчани вече си осигуриха десетата поредна титла и доиграват сезона, а кърджалийци не могат да мръднат по-напред от четвъртото място, което заемат в момента и мислят изцяло за предстоящия финал за Купата на България срещу ЦСКА-София в сряда.

В началните минути липсваха голови положения пред двете рати, като чак в 19-ата минута Лудогорец стигна до положение чрез Каули Оливейра. Той беше изведен фронтално срещу вратаря на Арда, но, не успя да отправи хубав удар и Васил Симеонов блокира, след което топката излезе в корнер.

В 37-ата минута Арда удари Лудогорец с гол на Тонислав Йорданов, но голяма заслуга за гола има Иван Тилев, който пресече подаване на Светослав Дяков, след което преодоля капитана на "орлите" и пусна извеждащо подаване към Йорданов. За последния остана да насочи удара си към вратата.

Радостта на гостите не продължи дълго, защото само след две минути резутатът беше изравнен. Доминик Янков и Клаудиу Кешерю взаимодействаха помежду си. Румънецът изведе младока зад гърба на защитата, а Янков прати топката във вратата, без да се замисля. Първоначално попадението беше отменено, но след намесата на ВАР се видя, че Янков е на една линия с последния защитник в синьо.

В края на първото полувреме Никола Таравел се отбеляза автогол с глава след изпълнение на ъглов удар. Той опита да надскочи Алекс Сантана и го направи, но стреля в собствената си врата. Главният съдия на мача пък първоначално видя нередност и трябваше да се консултира с ВАР, за да зачете попадението.

В 56-ата минута Алекс Сантана покачи преднината на Лудогорец на 3:1 след добро подаване на Каули. Бразилецът намери своя колега в халфовата линия зад гърба на защитата, а Сантана насочи в долния десен ъгъл.

В 62-ата минута удар на Клаудиу Кешерю премина встрани от вратата. Малко по-късно Симеонов направи ефектен плонж, с който парира удар на Доминик Янков. В 87-ата минута Каули Оливейра сложи край на спора с мощен шут, който премина през ръкавицата на Васил Симеонов, успял да блокира удара първоначално.

ЛУДОГОРЕЦ - АРДА 4:1
0:1 Тонислав Йорданов (37)
1:1 Доминик Янков (39)
2:1 Никола Таравел (45 авт)
3:1 Алекс Сантана (56)
4:1 Каули Оливейра (87)

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 12. Абел Анисе, 18. Светослав Дяков, 22. Джорджан Икоко, 24. Оливие Вердон, 28. Клауду Кешерю, 64. Доминик Янков, 95. Каули Соуса;

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 18. Георги Атанасов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 33. Иван Тилев, 77. Мартин Костадинов, 98. Тонислав Йорданов;