Положението на Локо (ГО) се влоши, Нефтохимик държи съдбата в свои ръце (видео)

Отборите на Локомотив (Горна Оряховица) и Спортист (Своге) завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от 33-ия кръг на Втора професионална лига.

При този резултат ситуацията за "железничарите" се влоши, тъй като отборът остава с 25 точки. Битката за оставането на Локомотив във Втора лига става все по-тежка, тъй като при успех на Нефтохимик над Лудогорец 2, "шейховете" ще изпреварят "червено-черните" кръг преди края на шампионата.

В 18-ата минута дойде и първата ситуация, когато Кирил Янакиев отправи силен удар, който обаче не успя да затрудни стража на домакините.

В 29-ата минута халфът на "железничарите" Джунейт Яшар отправи страхотен шут от далечна дистанция, но Стефано Кунчев показа страхотен рефлекс, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 69-ата минута Ивайло Михайлов направи фал в центъра на терена, а главният съдия Петър Григоров вдигна втори жълт картон на опитния халф.

В 85-ата минута Петко Цанков остана сам срещу Стефано Кунчев, който се хвърли в краката на футболиста, като по този начин запази мрежата си суха.

Секунди преди края на двубоя в Горна Оряховица нападателят на "сините" Деян Христов получи перфектна възможност да вкара поредния си гол във Втора лига, но опитният таран от близка дистанция стреля право в ръцете на Християн Христов.

ЛОКОМОТИВ (ГО) - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 0:0

Стартови състави:

Локо (ГО): 1. Христов, 83. Пенев, 5. Таушанов, 4. Стоянов, 22. Атанасов, 10. Яшар, 24. Чалъков, 31. Стефанов, 18. Цанков, 11. Митев, 23. Мирчев

Спортист: 1. Кунчев, 3. Христов, 19. Богомилов, 80. Михайлов, 17. Ташев, 21. И. Михайлов, 14. Славков, 10. Рамадан, 13. Янакиев, 11. Йосков, 8. Цеков