Битката се ожесточава! Надеждата за спасение на Етър отново е жива (видео)

Етър надигра Ботев (Враца) с 2:0 в мач от четвъртия кръг на група "Б" във втората осмица в efbet Лига и с това завърза борбата за оцеляване в елита..

Преслав Боруков откри резултата в 43-ата минута, а в 91-ата резервата Ловре Кнежевич удвои.

Срещата бе от изключително значение и за двата тима. Ако домакините не не бяха спечелили, щяха да се простят с елитния си статут. Сега обаче нещата са доста по-ръазлични, тъй като успехът ги доближи на само три точки от днешния им съперник, който заема 12-ото място, даващо право на бараж за влизане/оставане.

През първия четвърт час болярите имаха лек превес и получиха право да изпълнят няколко нарушения около наказателното поле на врачани, но те не доведоха до опасност пред вратата на гостите.

В 24-ата минута Етър създаде първата по-интересна ситуация в мача. Алдаир центрира отляво към Боруков, който надскочи противников бранител и стреля с глава, но право в ръцете на Костов. Само 120 секунди по-късно самостоятелен пробив през центъра на Алдаир завърши с негов шут, който профуча покрай дясната греда.

Врачани отговориха с удар по земя на Мартин Николов в 27-ата минута, който не затрудни Христо Иванов.

В 34-ата минута Ботев създаде най-чистото положение в мача до този момент. Петър Атанасов направи двойно подаване с Бабунски, което го извиде очи в очи с Иванов, но вратарят изби в корнер удара на нападателя. След неговото изпълнение Атанасов шутира от границата на наказателното поле, а топката намери напречната греда.

И когато полувремето отиваше към нулево равенство, Етър откри резултата след груба грешка на Атанас Зехиров. Защитникът на гостите заложи топката на Боруков след центриране от фаул на Алдаир и таранът на виолетовите се възползва от подаръка, реализирайки фронтално от границата на малкия пеналт.

Втората част започна с добра атака на врачани. Ивайлов намери Ненов, който отправи удар по земя от малък ъгъл, а Иванов внимаваше и изби в корнер. В 49-ата минута Керчев прати топката в мрежата на Етър след центриране от фаул на Златински, но голът правилно бе отменен поради засада.

В 52-ата минута Ботев създаде още едно опасно опложение. Ненов надигра Илиев отляво и стреля силно от двайсетина метра, но над напречната греда.

Постепенно домакините се съвзеха, затвориха подстъпите към своята врата,  а в 77-ата имнута можеха да удвоят преднината си, но резервата Мезу не успя да уцели вратата от близка дистанция след шут с десния крак.

В 83-ата минута двата отбора останаха с по 10 човека на терена след директни червени картони на Петър Атанасов и Хосе Кордоба. Нападателят на врачани блъсна противников играч и бе изгонен, а бранителят на болярите му потърси сметка, хващайки го за врата и също се прибра преждевременно към съблекалните.

В заключителните минути Ботев опита да осъществи натиск, но остави твърде много празни пространства в отбрана на Етър. При една от контраатаките си резервата Кнежевич получи извеждащ пас, финтира Златински и с майсторски изстрел по земя сложи точка на спора за крайното 2:0 за домакините, за които това бе първа победа в група "Б" на втората осмица.

ЕТЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0

1:0 Преслав Боруков 43
2:0 Ловре Кнежевич 91

ЕТЪР: 1. Хр. Иванов, 83. Алдаир, 44. Кацаров, 84. Илиев, 17. Натаниел, 26. М. Иванов, 7. Ангелов, 99. Боруков, 16. Мечев, 3. Кордоба, 23. Хубчев

БОТЕВ (ВРАЦА): 33. Костов, 37. Керчев, 5. Ничев, 81. Зехиров, 77. Николов, 24. Н’Диайе, 6. Гаджев, 17. Ивайлов, 94. Ненов, 10. Атанасов, 20. Христовски