Мемфис сложи край на надеждите на Сакраменто за участие в плей-ин турнира (видео) 🏀

Мемфис Гризлис сложи край на надеждите на Сакраменто Кингс за участие в плей-ин турнира след домакинска победа със 116:110. По този начин "кралете" ще пропуснат плейофите в НБА за 15-а поредна година, което е антирекорд в историята на лигата. Сакраменто имаше преднина от 8 точки малко след началото на последната четвърт, но серия от 13:0 в заключителните минути даде успеха на домакините от Мемфис. Дилиън Брукс вкара 30 точки за "гризлитата", а с "дабъл-дабъл" от 24 точки и 13 борби остана центърът Йонас Валанчиунас. За Сакраменто 31 точки вкара Джъстин Джеймс, докато Чимези Мету се отчете със 17.

За Мемфис това бе четвърта поредна победата. Отборът от щата Тенеси е девети в Западната конференция с 37 победи и 33 загуби, колкото има и осмият Голдън Стейт Уориърс. Заедно с тима на Сан Антонио Спърс (33-37) трите имат гарантирано място в плей-ин турнира, като към тях ще се присъедини и завършилият на седмо място, който ще бъде един измежду Далас Маверикс, Портланд Трейл Блейзърс и Лос Анджелис Лейкърс.