Маями удари лидера Филаделфия (видео + снимки) 🏀

Маями Хийт продължава гонитбата с Атланта Хоукс и Ню Йорк Никс за четвъртото място в Източната конференция, след като постигна лесна победа със 106:94 над лидера в класирането Филаделфия 76ърс. Загубата пък попречи на гостите да си гарантират и на теория първото място в конференцията.

Джими Бътлър бе най-резултатен за Маями с 21 точки, докато центърът Бам Адебайо се отчете с 18 точки и 12 борби. Гардът Тайлър Хиро също вкара 18 точки за "горещите", които имаха преднина от 19 точки на почивката. За Филаделфия Тобайъс Харис бе водещ реализатор с 21 точки, докато Шейк Милтън добави 12.

Мачът ще се запомни с появата в игра на Удонис Хаслем през първото полувреме. 40-годишният център взе участие в мач за първи път през сезона, но бе изгонен от игра след само 2:40 минути заради спречкване с Дуайт Хауърд от тима на Филаделфия.

По този начин Хаслем стана най-възрастният играч в последните 20 години, който бива гонен от игра с технически нарушения.

В класирането на Изток два кръга преди края на редовния сезон Филаделфия води с показатели от 47 победи и 23 загуби, на един мач пред втория Бруклин Нетс.

Маями е на пето място с 39 победи и 31 загуби, колкото има и шестият Ню Йорк Никс. Тимът на Атланта Хоукс, който е четвърти, е с 40 победи и 31 загуби, като "ястребите" имат да изиграят само още един мач.