Царско село и Ботев (Пд) не се победиха, "канарчетата" забравиха какво е победа

Отборите на Царско село и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в мач от Група А на втората осмица. "Канарчетата" не се борят за нищо до края на сезона, а липсата на достатъчно мотивация у футболистите се отразява негативно на резултатите. Досега пловдивчани бяха в серия от 5 поредни загуби в efbet Лига и продължават без успех след равенството днес, като се намират на дъното в плейофната четворка за разпределение на местата от седмо до десето.

В 1-ата минута гостите можеха да поведат чрез Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Много опасен шут на Димитър Костадинов от близко разстояние в 15-ата минута беше блокиран от Виктор Генев. Девет минути по-късно Ивайло Марков си нагласи топката не левия крак, след което шутира, но високо над вратата.

Отново Царско село погледна към вратата в 30-ата минута, като този път Емануил Манев пробва да застраши вратата на Янко Георгиев. Шутът му обаче беше неточен. Ботев отговори две минути по-късно чрез Атанас Илиев. Той бе намерен в наказателното поле от Маркиньос. Илиев стреля, а Пласид блокира.

В 36-ата минута Ботев стигна до нова сериозна опасност пред вратата на "царете". Па Конате центрира към втора греда, защитник на домакините се размина с топката, а от два метра разстояние до голлинията Джонатан Перейра стреля над вратата. В заключителните минути на първото полувреме Манев видя включването на Андерсон Кордейро в наказателното, след което подаде към него. Крилото стреля от движение, но право в обсега на Янко Георгиев.

Най-чистото голово положение през второто полувреме се откри пред отбора на Ботев в 67-ата минута. Емануел Току намери Реда Рабей в наказателното поле. Халфът не пое много добре, но все пак шутира, а Джони Пласид се отчете със страхотна намеса.

В 82-ата минута Андерсон Кордейро влезе в наказателното поле, но Янко Георгиев внимаваше, излезе напред и отрази удара му по земя. Ботев отговори в ответната атака с удар на Джонатан. Топката дойде назад за бразилеца, но той все пак успя да нанесе шут, който беше блокиран от Мартин Кавдански.

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Панайотис Лука, Лъчезар Балтанов, Андерсон Кордейро, Димитър Костадинов, Емануил Манев, Луис Педро, Дилан Мартенс, Иван Бандаловски;

БОТЕВ: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Па Конате, Виктор Генев, Маркиньос, Атанас Илиев, Мишел Еспиноза, Емануел Току, Реда Райбей, Станислав Работов, Атанас Чернев;