"Червена" инвазия в Благоевград, ЦСКА - София излиза за нова убедителна победа

Дунав загуби полуфинала от Марек

Дунав (Русе) загуби с 0:2 полуфиналната среща за Купа на Аматьорската футболна лига срещу Марек (Дупница). Двубоят се игра на 12 май (сряда) от 17,00 часа на стадион „Христо Ботев“ във Враца и премина с лек превес на футболистите от град Дупница. Те още в началото взеха инициативата и в 14-ата минута поведоха в резултата. Центриране от корнер беше засечено с глава от Димитър Владимиров, който надскочи защитниците на Дунав и насочи топката в мрежата на Винченцо Ангелов – 0:1. След гола русенци се опитаха да се върнат в мача, но пропуски пред вратата на Марек направиха Симеон Иванов, Огнян Николов и Джан Хасан, а това остави резултата непроменен.

През втората част Марек отново доминираше и показа защо е лидер в Югозападната Трета лига. В 74-ата минута падна и вторият гол в мача. Той отново беше във вратата на русенци. Центриране в наказателното поле беше засечено с глава от Радослав Михайлов – 0:2. В оставащите до края на мача време русенци се настаниха трайно в полето на Марек, но гол така и не можаха да реализират, въпреки многото изгодни положения.

Стана ясно кога ще играят Марек и Дунав за Купата на АФЛ

Секунди преди последния съдийски сигнал Дунав пропусна и най-чистото си положение. Разбъркване в наказателното поле на съперника позволи на нападател на русенци да шутира силно, вратарят се опита да избие топката, но в добавката от гол линията тя беше изчистена извън игралното поле. Това остави и резултата непроменен 0:2.

Все пак, тимът на Марек беше по-добрият и съвсем заслужено спечели мача. Сега дупничани ще чакат на финала победителя от другия полуфинал между отборите на Левски (Лом) и Розова долина.