Херта направи пълен обрат срещу Шалке и се отдалечи от опасната зона

Херта победи с 2:1 като гост изпадналия вече тим на Шалке 04 в мач от кръг номер 31 в Бундеслигата. “Кралско сините” успяха да вземат преднина чрез Амин Арит още в 6-ата минута, но футболистите на Пал Дардай стигнаха до пълен обрат с попадения на Дедрик Боята (18’) и Джесик Нганкам (74’).

Шалке откри още в 6-ата минута, когато Арит получи пас пред дъгата на наказателното поле, успя да нахлуе в него и след като си освободи място, отбеляза хубав гол пред бранителите на гостите. Берлинчни изравниха в 18-ата минута, когато Саид Колашинац центрира от фал, а Харит се извиси и напълно необезпокояван простреля Фарман. В 26-ата минута играчите на Херта постигнаха пълен обрат, след лошо изчистване от вратаря на домакините, което бе наказано, но впоследствие попадението бе отменено поради засада.

Гостите бяха по-активни и през втората част и логичното се случи в 74-ата минута, когато Радонич подаде добре към Джесик Нганкам в наказателното поле и той се разписа. Играчите на Шалке бяха на косъм от точката в последната минуда на продължението, когато след центриране от корнер на два пъти техни удари се отбиха в дясната греда, но така и не попаднаха в мрежатаа на Херта.

Херта заема 13-ото място в класирането с 34 точки и все още се бори за своето оцеляване.