Янтра се спаси

Отборът на Янтра (Габрово) запази мястото си в професионалния футбол и догодина, след като в мач от 32-ия кръг на Втора лига победи с 3:2 Миньор (Перник). Габровци за пореден път показаха, че се намират в отлична форма през последния месец и се наложиха над “чуковете”.

Хеттрик за домакините наниза Християн Кожухаров, който се разписа на три пъти преди почивката. През втората част Калоян Йосифов от дузпа намали, а малко по-късно Антон Славчев вкара и втори гол за Миньор, но до промяна в крайния победител не се стигна.

Така Янтра вече има актив от 31 точки и няма как да бъде се озове на 14-ата фатална позиция в класирането. Два кръга преди края Локомотив (Горна Оряховица) има 24 и не може да изпревари регионалния съперник. Миньор от своя страна остава с 35 на осма позиция.