Арда и ЦСКА 1948 не намериха пътя към вратите, ВАР се намеси за червен картон

Отборите на Арда и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от първата шестица на efbet Лига. Срещата бе през по-голямата си част равностойна, така че не бе нелогично, че двата тима поделиха точките. И двата отбора завършиха срещата с по десет души. Домакините останаха с човек по-малко в средата на втората част, след като Иван Коконов бе изгонен, а малко преди края на мача Сашо Александров от гостите получи втори жълт картон. При първата ситуация ВАР трябваше да се намесва.

В класирането Арда остава на четвърта позиция 49 точки и шансовете за първата тройка стават илюзорни, а голямата цел ще е финалът за Купата след седмица. ЦСКА 1948 пък остава пети с 39 точки и до края на сезона ще играе за честта си. "Червените" имаха доста кадрови проблеми, след като много футболисти изкараха коронавирус, но въпреки това бяха равностойни на домакините.

В самото начало на мача домакините можеха да открият резултата след точен далечен удар на Иван Коконов, но младият Никола Виденов отрази удара му с плонж.

В следващите минути срещата бе равностойна, но не в много високо темпо. Двата тима имаха по няколко интересни атаки, но до опасности пред двете врати нямаше. Така логично двата тима се прибраха на почивка без попадения - 0:0.

В началото на втората част темпото се вдигна и двата тима имаха по една чиста ситуация за попадение. Първо центриране отляво намери Борислав Дамянов на добра позиция и младокът стреля с глава. Караджов успя да реагира и да спаси, а и гредата помогна на домакините. Веднага след това и Арда можеше да открие, но удар също с глава на Тонислав Йорданов мина малко над вратата.

В 63-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Иван Коконов влезе много опасно при единоборство с Ангел Лясков. Халфът на домакините игра първо с топката, но след това направо помете краката на бранителя. От стаята за видео наблюдение посъветваха главния съдия Станислав Тодоров да види ситуацията на монитора. След като разгледа сблъсъка на повторение, реферът изгони Коконов.

В 85-ата минута и гостите останаха с десет души. Сашо Александров получи втори жълт картон за нарушение срещу Спас Делев. Фаулът на бранителя не бе груб, но съдията реши да го предупреди официално за втори път заради натрупване на непозволени действия.

До края на мача срещата отново бе равностойна, като чисти ситуации пред двете врати нямаше. Така Арда и ЦСКА 1948 поделиха точките след равностоен двубой.

АРДА 0:0 ЦСКА 1948

АРДА: 12. Караджов, 8. Желев, 24. Петков, 71. Крумов, 11. Георгиев, 80. Коконов, 19. Руменов, 33. Тилев, 17. Коконов, 20. Лозев, 98. Йорданов

ЦСКА 1948: 12. Виденов, 25. А. Александров, 3. Пиргов, 24. Марин, 4. Лясков, 28. Личев, 8. Климентов, 27. Дамянов, 11. Д. Александров, 20. Бастунов, 9. Митков