Славия отчая Етър насред Велико Търново (видео)

Славия постигна много важна победа в борбата си за оцеляване и направи нова крачка към оставането си в елита. "Белите" се наложиха с класическото 3:0 над Етър като гост в мач от 29-ия кръг на efbet Лига. След скучно първо полувреме, всички по-интересни положения се случиха през втората част. В герой за столичния тим се превърна Радослав Кирилов, който вкара първите два гола (54', 70') и имаше основна заслуга за третото попадение на Макрилос (81'). Етър от своя страна записа първия си точен удар в 78-ата минута, което се оказа крайно недостатъчно за отбора на Александър Томаш и така "болярите" ще трябва да треперят до последно за оставането си в efbet Лига, ако все пак има отпадащи.

БФС санкционира тежко Пламен Крачунов - всички наказания след 28-ия кръг на efbet Лига

Срещата започна с едноминутно мълчание и аплодисменти от страна на публиката в памет на напусналия ни Георги Димитров-Джеки.

През първите 10-ина минути положение пред една от двете врати липсваше. В 13-ата минута дойде и първата ситуация, довела до напрежение между двата тима. Тогава главният съдия Драгомир Драганов трябваше да провежда разговор с Александър Томаш, който имаше претенции към един неотсъден корнер в полза на Етър. В крайна сметка всичко завърши със стискане на ръцете между двамата.

До края на първата част така и не се създадоха положения, които да застрашат една от двете врати. Битката в средата на терена преобладаваше, честите нарушения също спомагаха за убиването на темпото на игра. В 42-ата минута Емил Стоев опита късмета си от воле след центриране от корнер, но крайно неточно. 2 минути по-късно Макрилос стреля от разстояние, но слабо и топката излезе в аут.

В добавеното време на първата част дойде и най-чистото положение в срещата. След центриране Мезу свали с гърди на Боруков, който от близка дистанция стреля, но ударът му бе блокиран.

Второто полувреме започна също доста слабо от гледна точка на положения. В 54-ата минута обаче все пак падна гол. Тогава Ертан Томбак бе изведен добре надясно, като крайният бранител разполагаше с изключително голямо пространство пред себе си. Младият футболист центрира по земя към Димитър Рангелов, който обаче прескочи топката и така тя стигна до Ради Кирилов. Нападателят на Славия не сбърка и с много хубав изстрел откри за 1:0. Трябва да се отбележи, че вратарят на "болярите" Христо Иванов можеше да се намеси по-добре и да улови кълбото при подаването на Томбак.

След ново затишие откъм интересни положения дойде 70-ата минута, когато "белите" удариха за втори път. Тогава Емил Стоев центрира по прекрасен начин топката към Ради Кирилов, който директно от воле отправи истински снаряд към вратата на Иванов и покачи до 2:0.

2 минути по-късно Стоев опита късмета си от границата на наказателното поле, но стражът на Етър изби.

В 78-ата минута дойде и първата опасна възможност за великотърновци. След прекрасно центрира влезлият като резерва Милчо Ангелов стреля много опасно с глава, но прекрасната намеса на Вуцов остави "белите" с две попадения напред. Няколко секунди по-късно след много добра контраатака Ради Кирилов подаде към Макрилос, който от 2-3 метра на празна врата нацели гредата.

В 81-ата минута все пак Славия нанесе нов шамар на Етър. След прекрасно извеждащо подаване Кирилов стреля, но шутът му срещна страничния стълб. При добавката обаче Петер Макрилос се оказа на точното място в точното време и вкара на опразнената врата.

С тази победа Славия излиза начело в плейофната група за оставане в елита и събира актив от 30 точки, на 2 пред втория Ботев (Враца). Етър пък все още няма победа след разделянето на отборите и остава на последната позиция с 22 точки. Над него се намира отборът на Монтана, който има с 2 пункта повече.

ЕТЪР 0:3 СЛАВИЯ
0:1 Кирилов (54)
0:2 Кирилов (70)
0:3 Макрилос (81)

Стартови състави:

Етър: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров, 81. Венелин Филипов, 10. Мезу, 17. Ивейл Натаниел, 26. Мариян Иванов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев, 3. Хосе Кордоба, 23. Христофор Хубчев

Славия: 13. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 75. Надер Гандри, 23. Емил Виячки, 19. Филип Антовски, 71. Емил Стоев, 77. Георги Вълчев, 7. Петер Макрилос, 17. Ерол Дост, 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов

СТАДИОН: "Ивайло", гр. Велико Търново
СЪДИЯ: Драгомир Драганов