Кюстендил пречупи Перун в края

ФК Кюстендил победи с 2:0 Перун (Кресна) в среща от 30-ия кръг на Югозпадната трета лига. Срещата започна много лошо за домакините, които още в 5-тата минута пропуснаха дузпа. От бялата точка Мартин Газиев не успя да преодолее вратаря Атанас Тъпигьозов. И срещата стана вного трудна за възпитаниците на Николай Николов -Чезето. Те удариха и две греди, пропуснаха куп положения и едва в 82-та минута Виктор Анастасов откри резултата. В последната минута голмайсторът на домакините Александър Александров-Аци вкара и второто попадение.

В класирането ФК Кюстендил е 4-ти с 67 точки, на три зад лидера Марек. Перун пък е на предпоследното 17-то място с 22 точки. В следващия кръг ФК Кюстендил гостува на Рилски спортист, а Перун приема Оборище Панагюрище