Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Момичетата на Лъчо Паланков продължиха силната си серия (видео+галерия)

Отборът на ЛП Супер спорт победи с 5:0 като гост ЖФК Варна в мач от 19-ия кръг на Женското първенство SWISS Capital League. Попаденията отбелязаха Биляна Пенчева в 19-ата минута, Десислава Грехльова в 29-ата минута. Симона Радулова в 33-ата минута. Ивет Василева в 42-ата минута, а автогол на Диана Дечева в 72-ата минута оформи крайното 5:0.

53 ЖФК Варна - ЛП Супер Спорт

Успехът е четвърти поред за тима от София, който вече осем поредни мача няма поражение в първенството, след като отстъпи последно срещу Локомотив (Пловдив) през ноември миналата година.

Това бе трета победа през тази кампания за ЛП Супер спорт с пет гола разлика като гост. Преди това те надвиха Янтра (6:1) и Левски (Чепинци) отново с 5:0.

Младите момичета от Варна записаха шесто поредно поражение, едно от тях служебно, като в тях дори не успя да отбележат гол. Въпреки това тимът е много млад и напрежението в тази среща си оказа влияние.

Момичетата на Лъчезар Паланков, които бяха в серия от три поредни победи, от самото начало взеха инициативата и на почивката срещата беше решена в тяхна полза. Стражът на домакините Диана Дечева направи няколко спасявания, но въпреки това на почивката беше допуснала четири гола в своята врата, като за второто определено носи и сериозна вина.

Капитанът на гостите Десислава Грехльова изигра много силен двубой, като асистира за три попадения и вкара едно през първите 45 минути.

Опитната Грехльова центрира от корнер в 19-ата минута, а Биляна Пенчева с глава даде аванс на столичанките. Десет минути по-късно Грехльона стреля силно от 17 метра, като Дечева не успя да се намеси добре и изби силния удар във вратата си. Няколко минути по-късно ЛП Супер спорт вече водеше с три гола, като имаше повторение на първото попадение, като този път след центрирането от ъглов удар на Грехльова се разписа Симона Радулова.

Чак след това момичетата на Елена Пеева започнаха да поглеждат към вратата на гостите от София. Въпреки това в 42-ата минута Ивет Василева реши всичко в мача, отбелязвайки четвърти гол във вратата на Дечева. Седмицата на гостите се възползва от грешка в защитата на варненките след подаване на Грехльова и останала очи в очи с вратаря на домакините не сбърка.

През втората част предвид резултата и топлото време оборотите спаднаха, но въпреки това нападателките на гостите пробваха няколко изстрела и записаха нови пропуски пред Дечева. В 72-ата минута вратаря на ЖФК Варна обаче си отбеляза нелеп автогол, след като се опита да пресече центриране на Ивет Василева. Така гостите поведоха с 5:0.

В 85-ата минута удар на Божидара Иванова срещна гредата и спаси домакините от шесто попадение.

Буквално в последните секунди Диана Дечева със страхотно спасяване се реваншира за автогола и срещата завърши 0:5.

ЛП Супер спорт има вече актив от 37 точки, като изостава само на една от четвъртия Пирин лейдис. ЖФК Варна след своята 13-та загуба остана на десето място с 18 точки.

ЖФК Варна 0:5 ЛП Супер спорт
0:1 Пенчева (19)
0:2 Грехльова (29)
0:3 Радулова (33)
0:4 Василева (42)
0:5 Дечева (72-а)

ЖФК Варна: 12. Диана Дечева, 3. Ирена Атанасова, 18. Тили Данар, 13. Мария Куликова, 9. Ивана Зехова, 11. Александра Василева, 7. Никол Бояджиян, 23. Даная Илиева, 22. Теодора Тодорова, 21. Александра Стефанова, 10 Виктория Генова
Резерви: 2. Благовеста Банчева, 6. Михаела Маринова, 20. Жасмина Иванова, 25. Габриела Бояджиева, 17. Илияна Исоева.

ЛП Супер спорт: 1. Майя Станева, 14. Вивиан Данчева, 5. Емануела Найденова, 12. Росица Панайотова, 6. Никол Иванова, 22. Симона Радулова, 33. Десислава Грехльова, 21. Лилия Начева, 77. Биляна Пенчева, 13. Божидара Иванова, 7. Ивет Василева
Резерви: 11. Мадонна Панова, 2. Христина Попово, 18. Жасмина Атанасова, 8. Грета Дамянова, 17. Преслава Ангелова