Левски има да си връща на Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) посреща Левски в мач от втория кръг на плейофите в групата за разпределение на местата от 7-о до 10-о в efbet Лига. Сезонът е изключително разочароващ и за двата отбора, а единствената утеха за тях е, че избегнаха битката за оставане в елита. Те не могат да се надяват и да стигнат до седмата позиция, осигуряваща участие в бараж за Лигата на конференциите. Левки изостава на 9 точки от Черно море, а Ботев е последен в четворката и единствената му реална цел е да изпревари "сините".

Левски стартира плейофната фаза с победа с 2:0 срещу Царско село. Голямата новина от този мач беше завръщането в игра на доскоро контузения Борислав Цонев, който дори успя да се разпише. Ботев пък претърпя поражение с 1:3 от Черно море във Варна. "Канарчетата" получиха два гола още до 6-ата минута и след това беше много трудно да се противопоставят на домакините.

"Жълто-черните" отново ще са с прекроена защита. Филип Филипов е наказан и мястото му като десен бек ще заеме Па Конате. Мите Цикарски ще играе отляво, а в центъра на отбраната ще си партнират Виктор Генев и Марио Младеновски. В атака ще се разчита на Атанас Илиев, който ще има подкрепата по фланговете на Маркиньос и Реда Рабей

Борислав Цонев няма да започне за Левски от първата минута, но със сигурност ще влезе след почивката. Живко Миланов смята да пусне в предни позиции Андриан Краев, а зад него ще действат Здравко Димитров, Марин Петков и Мартин Петков. Драган Михайлович отново ще играе до Мартин Райнов в средата на терена, а двойка центрлани защитници ще са Живко Атанасов и Начо Монсалве.

Французин от Ботев (Пд): Водещите отбори в България спокойно могат да играят в Лига 1

През настоящия сезон "сините" нямат победа срещу пловдивчани. Те загубиха с 1:2 визитата си в Коматево, като Атанас Илиев вкара и двата гола за Ботев, а Боби Цонев върна едно попадение от дузпа. Мачът на "Герена" завърши 2:2. Любопитното е, че Атанас Илиев отново се разписа два ъти във вратата на столичния гранд. Головете за Левски бяха дело на Найджъл Робърта и Мартин Петков.

Ботев има положителен баланс в домакинските си мачове срещу Левски - 32 победи, 14 равенства и 23 загуби. Головата разлика в тях е 96:86 в полза на "канарчетата". Общо в елита двата отбора са се срещали 139 пъти, като Левски е постигнал 76 победи, равенствата са 40, а победите на пловдивчани - 40.