Марек намали преднината си след издънка на "Бончук"

Марек сюрпризира неприятно феновете си и самите себе си, като не успя да победи у дома Сливнишки герой – 0:0. Двубоят от 30-ия кръг бе от съществено значение за крайното класиране в Югозападната Трета лига. Над 600 души подкрепиха дупнишкия отбор от трибуните на ст. „Бончук“, но топката така и не навести мрежата на гостите от Сливница. Почти през цялото време Марек диктуваше темпото, играта се водеше в половината на „героите“, но това не се оказа достатъчно.

През първото полувреме добри положения за Марек изпуснаха веднъж Веселин Любомиров и на два пъти Васил Калоянов. След почивката пък играта доста се изнерви, гостите използваха всеки подходящ момент да лежат по терена, а нещата за дупничани не се получаваха. Все пак Марек опита да хвърли всичко в атака, като най-доброто положение се откри пред влезлия като резерва Симеон Димитров, който в 80-ата минута не можа да преодолее противниковия вратар с удар отблизо. При останалите опити за попадение за домакините все нещо не им достигаше.

Мачът завърши със скандал между играчите на двата отбора, замесени бяха и съдиите, но всичко се размина благополучно.

С този резултат Марек изгуби две точки от преднината си на върха и вече води само с два пункта пред Вихрен и Беласица и три пред ФК Кюстендил.