Нова домакинска загуба на Шумен

Футболистите на Шумен 2007 в рамките на десетина дни записаха второ поражение на своя стадион "Панайот Волов", след като отстъпиха с 0:2 от Устрем Д (Дончево). Двубоят бе от поредния 27-ми кръг на Североизточната Трета лига.
Шуменци бяха един от най-успешно представящите тимове се у дома, но явно след загубата от Черноморец (Балчик), дойде и тази срещу Устрем Д (Дончево). Гостите от Дончево са във втората половина на класирането, но с представянето си в Шумен заслужиха успеха. В 10-ата минута Станимир Андонов нахлу мощно в наказателното поле на шуменци и със силен шут превзе вратата им за 0:1. Шумен 2007 се опита бързо да възстанови поне равенството, но многото пропуски на нападателите пред вратата на Иван Георгиев ги лиши от това. В края на полувреме за нарушение в наказателното поле на гостите беше отсъдена дузпа в полза на Шумен 2007. С изпълнението се нагърби капитанът Юлиян Загоров, но вратарят Иван Георгиев усети посоката и улови силно насочената топка.

През второто полувреме играта бе отново равностойна, като домакините често атакуваха вратата на Дончево, но гол и така не падаше. За разлика от домакините гостите се добраха до второ попадение във вратата на Иван Иванов. В 60-ата минута Кристиян Димитров надбяга защитата на шуменци и от линията на наказателното поле удвои преднината на Устрем. В оставащите 30 минути шуменци не можаха да превземат вратата на Иван Георгиев и да върнат поне едно попадение. Стражът на гостите се превърна в герой на мача заедно със защитниците – Севдалин Стайков, Николай Илиев, Васко Боев и Галин Радилов, опазили вратата си „суха“.

Устрем Д(Дончево) с 41 точки, въпреки победата в Шумен остана на девета позиция в класирането, докато Шумен 2007 с 44 точки е на пето място, преди неделните срещи на кръга. В следващия кръг Шумен 2007 гостува на Дунав (Русе), докато Устрем Д (Дончево) приема у дома Интер (Добрич).