Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Локо Пд развали празника на Лудогорец, съдията изгони двама от "орлите" (видео+галерия)

Локомотив (Пловдив) надигра с 2:1 като гост Лудогорец в мач от 28-ия кръг на efbet Лига и си върна второто място в класирането, където има две точки преднина пред третия ЦСКА-София.

Домакините, които вече си бяха осигурили титлата, поведоха с гол на Бърнард Текпетей (15), но с попадения на Георги Минчев (17) и Димитър Илиев от дузпа в 32-ата минута стигнаха до трите точки.

Те бяха улеснени и от двата червени картона за футболисти на Лудогорец през втората част. След час игра реферът Ивайло Стоянов изгони Елвис Ману, а 10 минути преди края го последва и Каули. Двамата няма да играят в следващия шампионатен двубой, който е гостуване на ЦСКА-София.

69 Лудогорец - Локомотив (Пловдив) 1:2

За този двубой домакините бяха без трима от титулярната си отбрана. Извън групата останаха Жосуе Са, Оливие Вердон и Антон Недялков, а на техните места играха Терзиев, Григоре и Икоко. В групата за този мач не попаднаха още Вандерсон и Анисе, а на пейката останаха опитните Клаудиу Кешерю, Козмин Моци и Светослав Дяков.

Сблъсъкът бе значително по-важен за пловдивчани, които водят битка за второто място с ЦСКА-София и днес те се представиха по най-добрия начин.

Лудогорец започна по-активно и осъществи първата опасност пред противниковата врата още преди да са изтекли 60 секунди. Десподов получи извеждащ пас отдясно в наказателното поле на смърфовете и центрира в наказателното поле, но сантиметри не достигнаха на Ману да стреля с глава, а намиращият се зад него Доминик Янков не успя да отправи шут с десния крак.

Четвърт час по-късно домакините откриха резултата. Янков намери Текпетей, който влезе навътре и шутира в близкия ъгъл на Пиргов от 20 метра. Вратарят успя да докосне топката, но въпреки това тя влетя в мрежата му за 1:0.

Само две минути по-късно гостите възстановиха равенството. Те разиграха заучено положение от корнер, Умарбаев центрира към Минчев, който вкара с глава за 1:1.

В 22-ата минута Локо можеше да осъществи пълен обрат след опасен шут на Минчев от фаул, но Кахлина изби. 180 секунди по-късно Илиев намери перфектно Илич, който се озова очи в очи с Кахлина, но под ъгъл. Последва изстрел на нападателя, който отиде право в ръцете на вратаря.

Разградчани отговориха с голова атака в 28-ата минута. Десподов преодоля на скорост по лявото крило Гомис и намери отлично с външен фалц Ману. Таранът на орлите пусна топката под плонжа на Пиргов, но Алмейда изчисти пред голлинията.

Пловдивчани продължиха да създават проблеми на отбраната на Лудогорец и в 32-ата минута я пробиха за втори път. Текпетей ритна Димитър Илиев в опит да му изчисти топката и реферът Ивайло Стоянов отсъди дузпа. Тя бе реализирана от потърпевшия с техничен удар по земя, който хвана в крачка Кахлина.

В 45-ата минута Лудогорец имаше отличен шанс да изравни, но Ману направи сериозен пропуск. Сисиньо преодоля Цветанов и центрира по земя. Десподов опита да засече с пета, но не уцели топката, която отиде в краката на Ману, а нападателят направи по-трудното и също се размина с нея в опит да вкара фронтално от два метра.

Шест минути след почивката смърфовете се възползваха от грешка на Сисиньо. Илич се озова под малък ъгъл сам срещу Кахлина, последва удар, но стражът на разградчани внимаваше и спаси.

В 59-ата минута Сисиньо получи пас зад гърба на противниковата отбрана и центрира към Десподов, който овладя и стреля от 5-6 метра, но след рикошет в крака на Алмейда топката излезе в корнер. След неговото изпълнение разградчани разиграха, Ману проби в наказателното поле, но си бутна по-дълго топката. Пиргов се хвърли да я улови и последва сблъсък между двамата, а заради опасното влизане на нападателя реферът Ивайло Стоянов му показа втори жълт картон.

Десет минути по-късно Умарбаев се измъкна от Икоко след пас на Карагарен и стреля от близка дистанция, но Кахлина изби.

В 81-ата минута Лудогорец остана с 9 човека, след като съдията изгони с втори жълт картон и Каули. Бразилецът получи санкцията при борба за висока топка с Илиев, в която Стоянов прецени, че си е помогнал с лакът и го отстрани от игра.

Изненадващо, до края на двубоя Лудогорец, макар и с двама човека, натисна совя противник и на няколко пъти създаде сериозни разбърквания, при които можеше да стигне и до изравнителен гол. Най-близо до него бе Сисиньо в заключителните секунди на продължението, но сантиметри не му достигнаха да вкара от 3-4 метра с глава.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2

1:0 Бърнард Текпетей 15
1:1 Георги Минчев 17
1:2 Димитър Илиев 32 д.

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кахлина, 22. Икоко, 5. Терзиев, 21. Григоре, 4. Сисиньо, 25. Баджи, 95. Каули, 11. Десподов, 64. Янков, 37. Текпетей, 10. Ману

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Пиргов, 61. Алмейда, 25. Масоеро, 4. Гомис, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 7. Цветанов, 9. Карагарен, 6. Илич, 14. Илиев, 10. Минчев

Снимки: Владимир Иванов